دومین همایش بین المللی حقوق ایران
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


پیام دبیر کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان، دبیر علمی کنگره بین المللی حقوق ایران اعلام کرد:

نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران در سال جاری با حضور حقوقدانان بزرگ کشور دربرج میلاد برگزارخواهد شد.

 

پروفسور ایرج گلدوزیان، دبیر علمی کنگره بین المللی حقوق ایران ، از حقوقدانان بنام کشور بیان کرد: برای نخستین بار با حمایت دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی کشور، رویدادی باشکوه و جامع با حضور حقوقدانان برجسته کشور و مهمانان بین المللی از مراجع حقوقی بین المللی و با دعوت از مقامات ملی از جمله ریاست محترم جمهور، در تهران برگزار می گردد. همچنین ابلاغ حقوق شهروندی توسط دولت محترم و بررسی آن و تاکید بر نظارت حقوقی، ضرورت برگزاری این رویداد برای کشور را در سال جاری دوچندان نموده است.

وی ادامه داد: "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی" با هدف تقویت نظارت و اجرای قوانین در راستای توانمندسازی و ارتقاء کارآمدی دستگاه های اجرایی در زمینه حقوقی و همچنین معرفی آخرین نظریه ها و دستاوردهای علمی، تبادل دیدگاهها، با حمایت دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی کشور آبان ماه سال جاری برگزار می گردد.

ایرج گلدوزیان افزود: این رویداد با نگاه کاملا تخصصی و کاربردی نسبت به معضلات حقوقی با برگزاری تعداد کثیری از پنل ها، نشست های تخصصی، کارگاه های آموزشی و ارائه مقالات توسط نخبگان این عرصه در سالن های جانبی برج میلاد با موضوعات مختلفی در حوزه حقوق بین الملل، حقوق شهروندی، حقوق مدنی، حقوق جزاء و... همراه با گواهینامه های تخصصی و معتبر مرتبط، در بخش های مختلف برنامه ریزی گردیده است. از دیگر برنامه های این رویداد می توان به برگزاری بخشی متمایز جهت ارائه دستاوردهای موسسات حقوقی که فرصت مغتنمی جهت به نمایش گذاشتن این دستاوردها وتوانمندی هاست، اشاره کرد.

وی افزود: این کنگره به صورت دوره ای در 5 سال متوالی تا سال 1401 برنامه ریزی گردیده که در هریک از دوره ها یکی از موضوعات تخصصی حقوق به عنوان محور اصلی خواهد بود که در مراسم افتتاحیه این دوره، محورهای دوره های آتی در محضر حقوقدانان و مقامات ملی و اصحاب رسانه، اعلام خواهدشد.

دبیر علمی کنگره بین المللی حقوق ایران، تصریح کرد: یکی از ویژگی های منحصر به فرد این رویداد بزرگ، انجام تحقیق و پژوهش در کلیه مراحل، تهیه بسته های سیاستی، ارائه دستاوردها و خروجی های علمی آن به منظور بهره مندی مناسب و کاربردی به مجلس و دولت و قوه قضائیه می باشد.

این حقوقدان بزرگ کشور ضمن اشاره به جایگاه رفیع آموزه های اسلامی در موضوع حقوق شهروندی گفت : از موضوعاتی که در کنگره حقوق ایران مورد بررسی قرار می گیرد، توسعه حقوق شهروندی در همه ابعاد، از جمله بررسی حقوق شهروندی از منظر اسلام، بيان ماهيت و چيستي حقوق شهروندي و نظريه‌هايی راجع به فلسفه حقوق شهروندي، است.

وی باتوجه به نظارت حقوقی که امروزه در جوامع مدرن و پيشرفته به عنوان اصل نظارت همگاني پذیرفته شده ، آن را به عنوان اصلي مهم و اساسي می داند که در اداره جوامع و حكومت ها به کار گرفته شده است که این مهم مورد تاکید جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم نیز می باشد.

وی با توجه به نظارت و اجرای قوانین که یکی از محورهای اصلی این کنگره می باشد، افزود: در واقع نظارت همگاني چيزي نيست جز همان اصل مترقي امر به معروف و نهي از منكر كه از آموزه هاي اساسي و مهم دين مبين اسلام مي باشد. مساله نظارت همگاني از جمله مهمترين و حساس ترين مسائل در هر جامعه اي است به طوري كه اين امر با وظيفه و مسئوليت اجتماعي شهروندان پيوندي ناگسستني دارد و داراي ابعاد عمومي و اجتماعي گسترده اي مي باشد.

عضو سابق هیات علمی دانشگاه تهران گفت: ابعاد حقوقي و اجتماعي نهفته در نظارت حقوقی نشان از اهمیت مضاعف آن دارد بنابراین این مهم، تاثیرات مثبت مستقیم و غیرمستقیمی در سطح جامعه از جمله کاهش بی قانونی ها، تخلفات در سطوح مختلف جامعه از جمله فساد اداری می باشد.

بنابراين نظارت همگاني تاثيرات مثبت مستقيم و غيرمستقيمي در سطح جامعه دارد. به طوري كه باعث بهبود كيفيت زندگي در جامعه شده و روند رشد جامعه را به لحاظ معيارهاي گوناگون تسريع مي نمايد و مي تواند به طور موثري به كاهش ناهنجاريها و هنجارشكني ها بيانجامد.

پروفسور ایرج گلدوزیان در پایان ابراز امیدورای کرد: با برگزاری این کنگره، گام موثری بسوی قانونمداری برداشته شود تا در عرصه نهادینه کردن مباحث حقوقی کشور و تکریم حقوق انسانی و با ارائه راهکارهای تخصصی وکارآمد معضلات این حوزه برطرف گردد.

وی افزود : علاقه مندان و پژوهشگران می توانند با توجه به محورهای کنگره، مقالات خود را برای شرکت در این کنگره از طریق پایگاه اینترنتی www.Lawi.ir به دبیرخانه ارسال نمایند. علاقه مندان برای کسب اطلاعات تکمیلی می توانند به پایگاه اینترنتی کنگره مراجعه و یا با شماره های       4-33699093-021و 9-36621318-021 تماس حاصل نمایند.

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش