دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


قدردانی وزیر دادگستری از شرکت‌های بیمه

18 فروردین 1394

وزیر دادگستری گفت: بارور شدن ظرفیت‌ها در کشور مستلزم ید واحد شدن دولت و ملت است و اصل آن از همدلی و همزبانی آغاز و در ادامه به همراهی و همگامی منتهی می‌شود.

 

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری صبح امروز در ادامه جلسه تفسیر قرآن در جمع مسئولین و کارکنان وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی بر لزوم تحقق شعار سال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری تاکید کرد.

 

وزیر دادگستری ضمن مطلوب توصیف کردن فضای عمومی کشور گفت: در عرصه داخلی و بین المللی، شرایط سال پیش رو ویژه و متفاوت بوده و از این حیث، انتخاب شعار سال از سوی مقام معظم رهبری بسیار فوق العاده، دلنشین و جالب است.

 

وی ادامه داد: در فضای داخلی دولت ایده‌هایی برای رشد و پیشرفت کشور داشته و در این راه دارای تعهد و وظیفه است؛ کشور آماده رشد و تعالی است و ظرفیت‌های بسیاری وجود دارد که بارور شدن آنها مستلزم "ید واحد شدن" دولت و ملت است و اصل آن از همدلی و همزبانی آغاز و در ادامه به همراهی و همگامی منتهی می‌شود.

 

پورمحمدی افزود: مهمترین مطالبه ملی، اقتصاد است که مقام معظم رهبری نیز توجه ویژه‌ای به این مقوله دارند و تحقق اقتصاد مقاومتی به شکل مطلوب نیز نیازمند همدلی و همزبانی دولت و ملت است که این رمز موفقیت توسط مقام معظم رهبری به‌طور کامل تشریح شد.

 

وی با بیان این مطلب که معنی همدلی و همزبانی، تک‌صدایی و حذف سایر دیدگاه‌ها و نقطه نظرات نیست تصریح کرد: طبیعی است که افراد ذهنیات، اطلاعات و افق دید متفاوت دارند، اما همه می توانند با یک هدف مشترک، هم جهت باشند؛ نقد نیز تعارضی با همدلی نداشته و معنا و مفهوم اصلی آن دلسوزی و خیرخواهی است.

 

وزیر دادگستری در ادامه به وضعیت کشور در فضای بین‌المللی اشاره کرد و گفت: جایگاه امروز ما در دنیا نیز دارای وضعیتی ویژه است و در حال انجام مذاکراتی هستیم که نیازمند یک نقطه اتکای قوی است؛ اگر افرادی را به میدان مبارزه فرستاده‌ایم بدون شک نیاز به پشتیبانی و حمایت خواهند داشت و در عین حال در رابطه با دوستان و هم‌پیمانان نیز انسجام و همدلی، تاثیر بسزایی دارد.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش به مسایل جهان اسلام اشاره و اظهار کرد: درد دنیای اسلام درد اختلاف، ناهمدلی و ناهمزبانی است و جامعه مسلمانان نیازمند یک معلم است که در این خصوص نیز مقام معظم رهبری همواره تاکید داشته‌اند که ملت ما می‌بایست الگو بوده و تاثیرگذار باشند.

 

پورمحمدی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم دشمنان را سر جای خود بنشانیم باز هم به این همدلی و همزبانی نیاز خواهیم داشت و بنای ما در دولت تحقق این همدلی است؛ سیاست دولت نیز از ابتدا تنش زدایی، حفظ و ایجاد آرامش و ثبات بوده است.

 

وزیر دادگستری با مثبت ارزیابی کردن اقدامات دولت در بخش‌های مختلف گفت: با اقدامات صورت گرفته در این دولت خوشبختانه سال گذشته بیشترین تعداد روز هوای پاک را داشته‌ایم، تورم نیز کاهش چشمگیری داشته که موجبات رضایتمندی هموطنان را فراهم کرده است و دولت همچنان مصر است تا در ادامه سال، قیمت‌ها روند افزایشی نداشته باشند.

 

وی در این خصوص به موضوع بیمه‌ها اشاره کرد و توضیح داد: در خصوص بیمه‌ها نیز هیچ‌گونه افزایش قیمت نخواهیم داشت که لازم است در این خصوص از شرکت‌ها و مسئولان بیمه قدردانی شود.

 

پورمحمدی در خاتمه با تشریح موضوع مذاکرات و اقدامات تیم مذاکره کننده کشورمان تصریح کرد: خوشبختانه تیم مذاکره کننده ما متشکل از قوی ترین و بهترین افرادی است که در این حوزه دارای تخصص و تجارب ارزنده هستند و دستاورد حاصل شده در این موضوع نیز بسیار ارزنده بوده و برای کشور مبارک است.

 

وی در این باره افزود: جمهوری اسلامی ایران به دلیل صداقت، خداباوری و حق باوری مردم، رهبری و کارگزاران که با توکل به خداوند متعال و بر اساس صداقت و سلامت عمل می کنند، به دستاورد مطلوبی رسیده است و این دستاورد در شرایط بسیار سخت فشارها و تحریم‌ها بدست آمده است.

 

منبع : ایسنا


1184
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش