دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


معاون قضایی دیوان عدالت اداری: خبرنگاری جزو مشاغل سخت و زیان آور است

5 اردیبهشت 1394

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین موسی قربانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در شیراز بیان داشت: البته نوع کار خبری قابل تفکیک است و قانون هم در این زمینه صراحت دارد، اما باید تدابیری برای خبرنگاران اندیشیده شود تا کسانی نتوانند از سوراخ هایی که ممکن است در قانون وجود داشته باشد بهره گیرند و این قانون را جوری دیگر تفسیر کنند.

وی گفت : اگر دولت بپذیرد که شغل خبرنگاری جزو مشاغل سخت و زیان آور است و به تعهداتش در این زمینه عمل کند ما آمادگی داریم تا اختلافات در این زمینه با تامین اجتماعی را برطرف کنیم و در این موضوع میانجی باشیم و به شکایت ها رسیدگی کنیم.

معاون قضایی دیوان عدالت اداری در بخش دیگری از سخنانش گفت: متاسفانه گاه در قانون سوراخی برای گریز پیدا می شود و باعث می شود که قانون تفسیر پذیر شود، با قانون سوراخ نمی توان انتظار داشت که همه چیز در جای خود و به حق رسیدگی شود ، ما از دولت می خواهیم که مصوبات خودش را اجرا کند، مصوباتی که در حوزه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش ابلاغ شده را اجرا کند تا کار به دیوان عدالت اداری کشیده نشود.

حجت الاسلام قربانی خاطر نشان کرد: بیشترین شکایت هایی که به دیوان عدالت اداری رسیده در سال گذشته شکایت از شهرداری ها ، آموزش و پرورش ، بهداشت و درمان ، تامین اجتماعی و تعاون و رفاه بوده است .

وی اذعان داشت : در سال گذشته ورودی پرونده ها به دیوان عدالت کاهش چشمگیر داشته است بطوریکه سال 92 بالغ بر 115 هزار پرونده به دیوان عدالت اداری کشور وارد شده بود که این تعداد در سال 93 به حدود 98 هزار پرونده کاهش یافته است.

وی از کاهش در تعداد پرونده های مربوط به دستگاه های زیرمجموعه وزارت خانه های جهاد کشاورزی، کشور و راه و شهرسازی در استان فارس در مقایسه بین سالهای 92 و 93 خبر داد و گفت: تعداد پرونده ها نشان دهنده الزام و تعهد دستگاه ها به قانون و اقدامات قانونی است، البته بعضی دستگاه ها در اجرای قانون دچار مشکلاتی هستند و از طرفی برخی قوانین از شفافیت لازم برخوردار نیست.

وی گفت : اگر مجموعه دولت و دستگاههای عمومی مثل شهرداری ها از همان ابتدا نگذارند تخلف شکل بگیرد که به کمیسیون ماده 100 برود چه لزومی دارد که اختلافی بروز کند ، شهرداری ها باید از همان ابتدا جلوی تخلف را بگیرند و نگذارند تخلف ساختمان رخ دهد .

حجت الاسلام قربانی گفت: بیشترین حجم پرونده های مربوط به دو دستگاه آموزش و پرورش و بهداشت و درمان به مبحث مرخصی زایمان و ارتقاء شغلی مربوط است ، وزارت آموزش و پرورش قبول کرد که قانون مرخصی زایمان سال 92 را در مهرماه 93 اجرایی کند و این حجم پرونده ها را کاهش می دهد.

وی ادامه داد : زمانی که قانون تعیین کرده که امتیاز ارتقا برای معلمان با مدرک کاردانی 700امتیاز، با مدرک کارشناسی 1000 و با مدرک بالاتر 1500 امتیار باشد چرا آموزش و پرورش برای ارتقای یک کارشناس امتیاز 800 را تعیین کند که کار به اختلاف بکشد، بنا بر این توصیه ما به همه دستگاهها این است که قانون مصوب خودشان را اجرا کنند.

معاون قضایی دیوان عدالت اداری از کاهش قابل توجه زمان رسیدگی به پرونده ها در سال 92 به نسبت سال 93 خبر داد و گفت: اکنون به طور متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها 220 روز است که کاهش 20 روزه این زمان در سال 94 یکی از اولویت های ماست.

منبع : ایرنا


1485
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش