دومین همایش بین المللی حقوق ایران
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


پورمحمدی: بهره‌برداری سیاسی از موضوع پول‌ کثیف غلط است

8 اردیبهشت 1394

وزیر دادگستری گفت: اکنون موضوع پول کثیف به کشمکش سیاسی تبدیل شده و استفاده سیاسی و بهره‌برداری سیاسی از این موضوع غلط است.

 

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در جمع خبرنگاران درباره‌ نامه وزیر ورزش به وی به مناسبت آزادی زندانیان جوان در هفته جوان گفت: این که ما به فکر جوانان باشیم حرف درستی است. ما در زندان جوانانی را داریم که فریب خورده‌اند و عمل مجرمانه انجام داده‌اند و در حال حبس هستند. گام اصلی در خصوص آنها این است که بتوانیم آنها را اصلاح و به جامعه به صورت آبرومندانه باز گردانیم که ما در این زمینه تلاش می‌کنیم.

 

وی افزود: ما در حال تلاش برای بازگرداندن آنها به محیط کار از لحاظ قانونی هستیم؛ زیرا جامعه آنها را نمی‌پذیرد و آنها مجبور می‌شوند در محیط خلاف کار کنند و این بزرگترین آفت برای جامعه است.

 

وی ادامه داد: عفو زندانیان به مناسبت‌های مختلف به آن‌ها داده می‌شود. ان‌شاء الله این جوانان هم مشمول این موضوع خواهند شد.

 

وی درباره‌ تعرض به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده گفت: به طور جد از طریق مجاری مجاری کنسولی و قضایی و دادستانی موضوع را پیگیری می‌کنیم. تصمیم کشورمان در توقف سفر عمره تصمیم قاطعی بوده است و کشور در سطح مناسب برخورد کرده است.

 

وی در پاسخ به سوالی درباره‌ پیشنهاد وزارت دادگستری برای مجازات اسید پاشی که باید شفاف شود گفت: ما پیشنهاد لازم را در این زمینه داده‌ایم و منتظریم که موضوع اسید پاشی و تشدید مجازات آن از سوی قوه قضاییه بررسی قضایی شود و به صورت لایحه به مجلس ارائه شود.

 

وی درباره‌ پرونده بابک زنجانی نیز گفت: یکسره در این زمینه اطلاع رسانی می‌شود. ما در حال کشف اموال وی در داخل کشور هستیم تا آن را به وزارت نفت منتقل کنیم تا این وزارتخانه آن را به‌روز کند.

 

پورمحمدی درباره‌ موضوع پول‌های کثیف که وزیر کشور از آن خبر داده بود، گفت: قرار است که شما این موضوع را ادامه ندهید و بنده در گفت و گوی ویژه گفتم که ما باید نسبت به تعیین و تکلیف هزینه انتخاباتی اقدام کنیم. به نظرم باید موضوع پول کثیف تکلیفش روشن شود البته سیاست‌گذاری لازم در این زمینه انجام شده که از مجمع تشخیص به دولت و نهایتا از دولت به مجلس می‌رود.

 

وی افزود:‌ کار مهم این است که پول ناروا و غیرقانونی و ناصواب هر کجا که برود ما آن را قبول نکنیم، بخصوص در محیط انتخاباتی. ما باید این موضوع را کنترل کنیم البته پول کثیف نباید این چنین در رسانه‌ها و افکار عمومی و اظهار نظرها پرداخته می‌شد. اکنون این موضوع به کشمکش سیاسی تبدیل شده است و استفاده سیاسی و بهره‌برداری سیاسی از این موضوع غلط است.

 

وی افزود: باید اجازه دهیم که روال قانونی هزینه انتخاباتی روشن شود که ما دنبال آن هستیم.

 

پورمحمدی درباره‌ تغییر تشکیلات وزارت دادگستری نیز گفت: ما کار آن را شروع کرده‌ایم و از امروز آغاز شده و آن را انجام خواهیم داد.

 

منبع : ایسنا


1302
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش