دومین همایش بین المللی حقوق ایران
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


پرونده های وارده به دیوان عدالت اداری کاهش نشان می دهد

19 اردیبهشت 1394

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین موسی قربانی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: دیوان عدالت اداری از اصول مترقی قانون است که به منظور رسیدگی به شکایات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مامورین یا دستگاهها یا آیین نامه های دولتی و احقاق حقوق شهروندان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه هرچه در دستگاه ها قانون بیشتر اجرا شود تعداد پرونده های وارده به دیوان عدالت اداری نیز کاهش می یابد، اظهار کرد: اجرا نشدن قانون توسط دستگاه های دولتی از علت های اصلی ورود پرونده ها به دیوان عدالت اداری است.

حجت الاسلام قربانی با اشاره به مختومه شدن 115 هزار پرونده در سال 93 در دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: بین 35 تا 40 درصد پرونده ها حق ورود صادر و به نفع مردم می شود.

وی پیشگیری و کاهش ورود پرونده ها به دیوان عدالت اداری را از مهمترین اولویت های این دیوان در سال جاری عنوان و تصریح کرد: همچنین کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها نیز از دیگر اهداف ما در سال جاری است.

حجت الاسلام قربانی افزود: در سال گذشته مدت زمان رسیدگی به پرونده ها از بیش از 2 سال به کمتر از یک سال رسید و امسال نیز تلاش داریم این مدت به هشت ماه کاهش یابد.

وی در ادامه با اشاره به آمار پرونده های استان قزوین گفت: سهم استان قزوین از تعداد پرونده های وارده به دیوان عدالت اداری در سال 93، دو هزار و 324 پرونده بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین قربانی افزود: پرونده های مربوط به شهرداری ها، آموزش و پرورش، تامین اجتماعی و دستگاه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین از بیشترین فراوانی برخوردار بوده اند که البته لزوما این به معنای تخلف آن دستگاه نیست بلکه جامعه هدف آن دستگاه زیاد است.

وی با اشاره به نتایج رسیدگی پرونده های وارده به دیوان عدالت اداری نیز گفت: در سال 93 در حوزه شهرداری های قزوین 196 پرونده به نفع مردم رای ورود صادر و 246 پرونده نیز رد شد.

حجت الاسلام قربانی افزود: همچنین در آموزش و پرورش نیز برای 214 پرونده حکم ورود و 240پرونده حکم به رد، در تامین اجتماعی با برگزاری جلسات آموزشی 312 پرونده حکم به ورود و 196 پرونده حکم به رد و در دستگاه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی 66 پرونده حکم به ورود و 368 پرونده نیز حکم به رد صادر شد.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر پرونده های شکایت از شهرداری های قزوین مربوط به کمیسیون ماده 100 است که اگر در اجرای قانون دقت بیشتری انجام شود به طور حتم از شکایت جلوگیری خواهد شد.

معاون قضایی دیوان عدالت اداری در ادامه درباره قطع بیمه خبرنگاران نیز افزود: دیوان عدالت اداری از اقدام های خلاف قانون مدیران دستگاه های دولتی شکایت می پذیرد و درباره این موضوع نیز در صورتی که وزارت فرهنگ و ارشاد الزام قانونی به بیمه خبرنگاران داشته باشد شکایت در دیوان عدالت اداری قابل پذیرش است اما این وزارتخانه هیچ الزامی به بیمه خبرنگاران نداشته است که شکایتی در دیوان مطرح شود.

منبع : ایرنا


1204
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش