دومین همایش بین المللی حقوق ایران
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


افزایش 126درصدی وصولی و اجرای احکام در تعزیرات حکومتی

11 خرداد 1394

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از سازمان تعزیرات حکومتی ، سیدعبدالمجید اجتهادی در نشست با مدیران شعب تعزیرات حکومتی، گمرک و تملیک کالا با اشاره به اعمال قانون جدید مبارزه با کالا و خدمات مصوب آذرماه 92 در مورد ارجاع پرونده ها از شعب دادرسی و دادگاه به سازمان تعزیرات حکومتی ، گفت: پرونده های وارده در سال 93 نسبت به سال 92 افزایش بسیار و حدود 547 درصدی داشته که ناشی از همین تغییرات قانون بوده است.

اجتهادی در مورد رفع ابهامات قانون جدید مبارزه با قاچاق اظهار داشت: قانون جدید، قانون جامعی است که در آن به طور مفصل به بحث پیشگیری پرداخته است ، اما دستگاه های اجرایی قدمی در این خصوص برنداشته اند.

مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه با مبارزه فیزیکی در امر قاچاق نمی توان راه به جایی برد، گفت: باید اقدامات کنشی بیشتر از واکنشی باشد و پیشگیری غیر کیفری را مدنظر داشته باشیم.

وی افزود: وزارت بهداشت نیز اگر به اسم قاچاق حساس باشد، دیگر قانونگذار خودش را زحمت نمی دهد و درخواست استعلام کند و اگر صرف این باشد که کالا با اسم قاچاق منهدم شود، دیگر استعلام نباید صورت نگیرد.

مدیرکل سازمان مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی تاکید کرد: وزارت بهداشت موظف است در مدت10 روز نسبت به استعلام مجوز مصرف انسانی کالاها اقدام و پاسخ استعلام را بدهد.

وی ادامه داد: البته کالای قاچاق باید معدوم شود و حتی به کشور ثالث فرستاده نشود اما اگر بر مصرف کالا اصرار داریم این در راستای صدور رای و اعمال مجازات ماده 180 است.

اجتهادی بیان کرد: از زمان صدور فرمان رهبر معظم انقلاب در سال 82 ، آسیب شناسی جدی در خصوص قاچاق و تاثیر مخرب آن در تجارت، تولید و اشتغال انجام شد که خطری جدی به شمار می آید و باید با آن مبارزه کرد.

وی گفت:رهبر معظم انقلاب فرمودند که بر همه دستگاه های دخیل در این قضیه واجب است که وارد عمل شوند و در مبارزه با قاچاق تلاش کنند.

اجتهادی افزود: قانونگذار قصد دارد سیاست خطر پذیری را برای قاچاقچیان بالا ببرد و عرصه را بر آنان تنگ کند.

وی بحث پیشگیری را در قانون مبارزه با کالا و ارز مصوب سال 92 مقدم بر مقابله و بحث کیفری دانست و تصریح کرد: در این قانون مجازات های سنگینی برای قاچاقچیان و مقررات سنگینی به ویژه در مورد توقیف خودروهای حامل قاچاق در نظر گرفته شده که در این مجازات ها ، جریمه دو تا پنج برابر ارزش کالا برای متخلفان در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، در بحث کالای سلامت محور نظر قانونگذار این است که این کالاها در عین حال که ممنوع نیستند جزو مجازات کالاهای ممنوع حساب شوند و از این لحاظ خطر پذیری قاچاق را بالا برده است.

مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: اگر ابهامات این قانون رفع و آیین نامه های آن نوشته شود به طور قطع نقش بسیار مثبتی در بازدارندگی قاچاق و کاهش قاچاق دارد که به هر حال از دغدغه های مسوولان نظام و رهبر معظم انقلاب بوده است.

اجتهادی افزود: البته پیرامون این قانون و نحوه فروش کالا ابهاماتی وجود داشت که تکلیف برخی کالاهای سریع الفساد و سریع الاشتعال در ماده 53 قانون مشخص شده است اما هنوز ابهاماتی در خصوص نحوه استعلام این کالاها و مقررات ماده 50 این قانون وجود دارد.

این مقام در سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه قانون مبارزه با قاچاق از سال 1312 تصویب شده و پس از آن به این نحو، قانونی تصویب شده نداشتیم، ادامه داد: هدف قانونگذار در قانون مبارزه با قاچاق و مدیریت خطر پذیری قاچاق بوده که در قانون پیش بینی شده است.

منبع: ایرنا


1173
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش