دومین همایش بین المللی حقوق ایران
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


فعالیت های پیشگیری از وقوع جرم سازمان قضایی نیروهای مسلح تشریح شد

3 تیر 1394

به گزارش ایرنا از سازمان قضایی نیروهای مسلح، احمد غلامی گفت: سال 1393 دومین سال از برنامه پنج ساله چهارم پیشگیری از وقوع جرم سازمان قضایی نیروهای مسلح (1397-1392) بود که به «بررسی راهکارهای عملیاتی پیشگیری از وقوع جرم ایراد ضرب وجرح عمدی» اختصاص داشت.

وی با اشاره به برگزاری مجامع پیشگیری از وقوع جرم در 31 استان کشور در سال 1393 گفت: این مجامع با شرکت 5 هزار و 573 نفر از مقامات، فرماندهان و مسوولان رده های مختلف یگان های نظامی و انتظامی برگزار شد و فرماندهان ارشد یگان های مختلف به طرح دستاوردها و پیشنهادهای خود در رابطه با اجرای راهکارهای پیشگیری از وقوع جرم ضرب وجرح عمدی پرداختند.

غلامی، برپایی 100 جلسه شورای استانی پیشگیری از وقوع جرم را از دیگر اقدامات سازمان قضایی در سال گذشته برشمرد و افزود: در این شوراها که با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی و به ریاست رئیس سازمان قضایی استان برگزار می شود، مصوبات کمیسیون های تخصصی یگان های مسلح مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت و جرایم شایع در نیروهای مسلح استان و مشکلات یگان ها در ارتباط با وقوع جرایم بررسی شد.

وی افزود: در سال 1393 درمجموع 100 جلسه شورای استانی در سراسر کشور برگزارشده و به میزان 3055 نفرساعت بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.

این مقام قضایی از تشکیل بیش از 400 کمیسیون تخصصی پیشگیری از وقوع جرم در سطح یگان های نیروهای مسلح خبر داد و گفت: به منظور استفاده بهتر از نظرات تخصصی فرماندهان و کارشناسان خبره نیروهای مسلح، کمیسیون های تخصصی چهارگانه شامل؛ کمیسیون فرماندهان صف و ستاد، کمیسیون مسئولین عقیدتی سیاسی و دفاتر نمایندگی ولی فقیه، کمیسیون مسئولین حفاظت اطلاعات و کمیسیون مسوولین بازرسی، قضایی و نیروی انسانی در یگان های مختلف در سراسر کشور تشکیل و جرایم شایع موردبحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: نتایج کار این کمیسیون ها در مجمع استانی تهران توسط معاونین محترم بازرسی نیروها و در مجامع استان ها توسط فرماندهان ارشد ارائه شد.

وی با اشاره به افزایش تحقیقات جرم شناسی پیرامون آسیب شناسی جرایم نیروهای مسلح گفت: در سال 1393کتاب «مجموعه یافته های مجامع استانی پیشگیری از وقوع جرم درباره جرایم مالی، قتل و خودزنی» منتشر شد که برآیند تأمل و هم اندیشی سازمان قضایی و نیروهای مسلح و حاصل دانش و تجربه ی فرماندهان و مسئولان ارتش، سپاه، وزارت دفاع و ناجا همچنین قضات سازمان قضایی نیروهای مسلح می باشد که نخست در کمیسیون های تخصصی، موردبحث و بررسی قرارگرفته و پس از جمع بندی نهایی، در مجامع استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح طی سال های 1391 و 1392 ارائه و تبیین گردیده اند.

مدیرکل عفو و پیشگیری از وقوع جرم سازمان قضایی نیروهای مسلح افزود: همچنین دو پروژه تحقیقاتی دیگر با عنوان های «بررسی نقش و تأثیر آراء محاکم نظامی در بازدارندگی جرایم نیروهای مسلح» و «آسیب شناسی نحوه خدمت وظیفه سربازی و تأثیر آن بر ارتکاب جرم» آماده چاپ شده است.

غلامی با بیان این که خوشبختانه پیشگیری از وقوع جرم به یک فرهنگ در نیروهای مسلح تبدیل شده است، تصریح کرد: نفوذ گفتمان پیشگیری از وقوع جرم در سطح فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح و حساسیت نسبت به وقوع جرایم، از افزایش جرایم در نیروهای مسلح جلوگیری کرده و در بخشی از جرایم نیز کاهش به چشم می خورد.

منبع:ایرنا


1281
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش