دومین همایش بین المللی حقوق ایران
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


اظهارات مرتضوی پس ازششمین وشایدآخرین جلسه دادگاه

10 مرداد 1394

به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا ، سعید مرتضوی عصر روز شنبه بعد از پایان ششمین جلسه دادگاهش و احتمالا آخرین جلسه دادگاه او در جمع خبرنگاران افزود: در این جلسات به شکایت سازمان تامین اجتماعی و شکایت اولیای دم یکی از کشته شدگان حادثه کهریزک علیه من رسیدگی شده است.

مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: دادگاه به لحاظ مطرح شدن مسایل مختلف در شکایت سازمان تامین اجتماعی، لازم دانست وزیر کار و مدیر عامل این سازمان را در جلسه به عنوان گواه احضار کند.

مرتضوی گفت: در شکایتی که سازمان تامین اجتماعی علیه بنده مطرح کرده ، عنوان شده بود که من از اجرای رای دیوان عدالت اداری و مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص تبدیل سازمان تامین اجتماعی به صندوق و بالعکس استنکاف کرده ام.

وی اضافه کرد: دلایلی به دادگاه ارایه کرده ام که نه تنها من از اجرای آن ها استنکاف نداشته ام که مدیر عامل فعلی سازمان تامین اجتماعی و وزیر فعلی تعاون کار و رفاه اجتماعی استنکاف کرده اند.

مرتضوی خاطرنشان کرد: موضوعاتی که آنان مطرح کردند مغایر با اسناد و مدارک است و امروز آقایان ربیعی و نوربخش هر دو به عنوان گواه که از سوی دادگاه احضار شده بودند به دادگاه نیامدند و نماینده معرفی کردند.

مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد که در قانون آیین دادرسی کیفری جدید آمده است؛ وقتی کسی به عنوان گواه به دادگاه احضار می شود یعنی دادگاه از او توضیح می خواهد و بر اساس ماده 326 این قانون، دادگاه می تواند در صورت حاضر نشدن گواه، او را جلب کند؛ اما اینکه رییس این دادگاه این تصمیم را اتخاذ کند یا نه به نظر خودشان بستگی دارد.

مرتضوی تصریح کرد: وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی علیه ما در رسانه ها کلی حرف زدند و از ما شکایت کردند و حالا که صحبت به ارایه سند و مدرک رسیده است در دادگاه حاضر نشده اند و توضیحات وکیل شان نیز قانع کننده نبود.

وی در خصوص اینکه آیا امروز آخرین جلسه رسیدگی دادگاه بوده است یا نه، اظهار داشت: یک هفته فرصت داریم تا لایحه نهایی را ارایه کنیم و فردا مشخص می شود که آیا امروز آخرین جلسه دادگاه بود یا خیر.**هشت بار شکایت روح الامینی رسیدگی شده است 

دادستان سابق تهران با اشاره به شکایت روح الامینی ولی دم یکی از کشته شدگان حادثه کهریزک اظهار داشت: در جلسه امروز دادگاه به این شکایت نیز رسیدگی شده است، اگر چه پیش از این هشت بار این موضوع مورد رسیدگی قرار گرفته و قرار منع پیگرد صادر شده است و اساسا این پرونده ، اعتبار امر مختومه دارد.

مرتضوی با بیان اینکه روح الامینی با استناد به آقای احمدی مقدم درخواست حضور او در دادگاه داشته است، گفت: مصاحبه هایی از آقای احمدی مقدم به دادگاه ارایه کرده ام که گفته است کشته شدگان به ویژه روح الامینی در کهریزک به هیچ وجه کتک نخورده اند بلکه در درگیری و فتنه کتک خورده اند.

وی اضافه کرد: بر اساس مصاحبه های آقای احمدی مقدم این افراد که در اغتشاش شرکت داشته اند با پلیس درگیر شده و پلیس آنان را دستگیر کرده است و من در دستگیری آنان هیچ دخالتی نداشته ام.

دادستان سابق تهران با بیان اینکه سازمان بازرسی نیز نظریه خود را اعلام کرده است، گفت: بر اساس گزارش سازمان بازرسی، زخم ها و جراحات کشته شدگان کهریزک به ویژه روح الامینی مربوط به زمانی که در بازداشت بودند، نیست بلکه این زخم ها قدیمی است و مربوط به قبل از اعزام به کهریزک است.

وی با بیان اینکه یکی از استنادات دادسرا، گزارش سازمان بازرسی است، ادامه داد: بر اساس این گزارش این جراحات مربوط به اغتشاشات قبل از تیرماه سال 88 بوده است.

دادستان سابق تهران با بیان اینکه من و آقای روح الامینی هر دو در سال 88 خسارت دیده ایم، گفت: خسارت آقای روح الامینی به دلیل از دست دادن پسرش بالاتر از من بود، اما من در آن زمان دادستان تهران و مسوول امنیت تهران بوده ام و الان 6 سال است که در عذاب هستم.

مرتضوی خاطرنشان کرد: مقصران اصلی، افرادی هستند که پشت صحنه بودند ؛ مقصران اصلی سران فتنه هستند که باید پاسخگو باشند و ضد انقلاب هایی که به هر بهانه ای فتنه ای برپا کردند.

به گزارش ایرنا، ششمین جلسه رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی امروز در دو نوبت صبح و عصر در شعبه 9 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدرضا محمدی کشکولی برگزار شد.

قاضی دادگاه، علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و سید تقی نوربخش مدیر سازمان تامین اجتماعی را به عنوان مطلع به دادگاه احضار کرده بود، اما نامبردگان حاضر نشدند و نماینده خود را فرستادند.

منبع:ایرنا


1195
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش