دومین همایش بین المللی حقوق ایران
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


سامانه تلفنی 135 تعزیرات راه اندازی می شود

11 مرداد 1394

به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا، علیرضا جمشیدی روز یکشنبه در آیین معارفه سه معاون سازمان تعزیرات حکومتی، به اهمیت این سازمان از دو حیث خدمت رسانی مستقیم به مردم و تحقق عدالت اشاره کرد.

وی افزود: سازمان تعزیرات حکومتی به مردم خدمت رسانی مستقیم می کند و آنجایی که مردم طرف ما هستند، این امر بسیار لذتبخش است و در عرصه تحقق عدالت نیز فعال و بدنبال احقاق حقوق هستیم، بنابراین باید با این دیدگاه وارد میدان شویم.

جمشیدی به گذشت حدود 100 روز از انتصابش به عنوان رییس سازمان تعزیرات اشاره کرد و گفت: در این مدت 12 کمیته تحولی راه اندازی شده و یکی از این کمیته ها شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات است که براساس آن قصد داریم ساماندهی بمنظور الکترونیکی کردن اقدامات در تعزیرات ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: در کنار این بحث چند اقدام نیز داشته ایم که از آن جمله ایجاد سامانه تلفن 135 بمنظور دسترسی آسان مردم به تعزیرات بوده که در این حوزه وزیر دادگستری با وزیر مخابرات به تفاهمات خوبی رسیدند و در آینده این سامانه به مرحله اجرا می رسد.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی، دیگر کمیته تشکیل شده را شورای آموزش و پژوهش عنوان کرد و ادامه داد: انتظار ما در سازمان تعزیرات فراتر از نظام قضایی است، چون در قوه قضاییه اتقان آرا مد نظر قرار دارد اما در اینجا آرای ما باید بصورت مطالعه موردی تدریس و به دانشگاه ها برای بررسی ارائه شود.

وی همچنین از تدوین نظام جامع آموزشی سازمان تعزیرات خبر داد و افزود: در بخش آموزش باید نیازسنجی ها به دقت انجام شود و نظام ارزشیابی جدیدی حاکم باشد.

جمشیدی درخصوص موضوع اصلاحات فرایند های داخل این سازمان گفت: باید ساختارهای تعزیرات اصلاح و ارتقا یابد و بصورت دقیق اجرا شود.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی با تاکید بر انضباط بخشی مسایل مالی خاطرنشان کرد: کمترین تخلفات در تعزیرات حکومتی برای ما قابل قبول نیست. بطور قطع در این حوزه نیازمند اقدامات بسیاری هستیم و در این راستا تدوین دستورالعمل های مختلفی آغاز شده و سعی داریم تمام فرآیندها را شفاف کنیم و برای این کار نرم افزارهای مناسب در حال طراحی است.

وی با اشاره به بحث ارزشیابی عملکرد در تعزیرات گفت: درجه بندی استانها را در دستور کار داریم تا استانها در یک نظام درجه بندی مناسب و دقیق با هم مقایسه شوند و براین اساس اگر سلامت و کارایی یک شعبه پایین بیاید کل استان ضرر می کند.

جمشیدی با بیان اینکه نگاه ما در سازمان تعزیرات حکومتی درگیری با صنوف نیست، افزود: وقتی حاکمیت خود را با مردم درگیر کند مطلوب نیست. روند مطلوب، پیشگیری است به همین خاطر با موافقت وزیر دادگستری، اداره کل و یا معاونت پیشگیری در سازمان تعزیرات ایجاد می شود.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه معاونت جدیدی به نام معاونت اجرایی در این سازمان تشکیل شده، گفت: این معاونت، پیگیری موضوعات مربوط به قاچاق کالا و تخلفات اصناف و حوزه های بهداشت و درمان را برعهده دارد.

براساس این گزارش، در این مراسم مجید سجادپناه، غلامرضا حیدری و ایرج صدر حسینی به ترتیب به عنوان معاونین طرح و برنامه، توسعه مدیریت و منابع و همچنین معاون حقوقی سازمان تعزیرات حکومتی کشور معرفی شدند و از زحمات رضا ملکی، علی جمشیدی و حاجی پاشا به ترتیب معاونان سابق حقوقی، توسعه مدیریت و منابع و طرح و برنامه با حضور وزیر دادگستری قدردانی شد.

منبع:ایرنا


1191
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش