دومین همایش بین المللی حقوق ایران
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


قانون اساسی از لایحه حقوق بشر اسلامی قوی تر است

14 مرداد 1394

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، آیت الله محمدعلی تسخیری در آیین بزرگداشت روز حقوق بشر و کرامت اسلامی که با حضور صاحبنظران و فعالان حقوق بشر اسلامی و جمعی از سفرای کشورهای اسلامی در مرکز مطالعات وزارت خارجه برگزار شد، افزود: اسلام دین واقع نگر است و این واقع نگری در جای جای قرآن دیده می شود.
وی با بیان اینکه باور داشتن به مساله فساد انسانی از مظاهر مهم واقع نگری اسلام است، گفت: چنانچه باور بر وجود به فساد انسانی نبود بسیاری از واژه ها مثل عدالت، انسانیت، فقر و حتی تمدن و اخلاق و شناخت بی معنا می شد.
آیت الله تسخیری با بیان اینکه اسلام بر اساس ایمان به فطرت انسانها، حقوق بشر را به طور دقیق تنظیم کرده است، گفت: لایحه حقوق بشر اسلامی همانند سایر لوایح به سازمان کنفرانس اسلامی تحویل شد و با حضور نمایندگان کشورهای اسلامی به نتیجه رسید.
مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام گفت: این لایحه در اولین اجلاس وزرای خارجه کشورهای اسلامی تصویب شد.
آیت الله تسخیری تصریح کرد: البته این لایحه نقص هایی دارد و برخی کشورهای به اصطلاح اسلامی نیز مخالفت هایی با آن داشتند.

** تلاش های حقوق بشری یکی از بهترین عرصه ها برای فعالیت های تقریبی است
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز در این آیین با بیان اینکه مساله حقوق بشر زمینه خوبی برای فعالیت های تقریبی است، گفت: تلاش های حقوق بشری یکی از بهترین و مؤثرترین عرصه های فعالیت های تقریب بین مذاهب اسلامی است.
آیت الله محسن اراکی افزود: حق اگر مبنایی برای الزام نداشته باشد مفهومی ندارد و تنها منشأ و مبنا برای الزام خدای متعال است.
وی با بیان اینکه اگر حق در اراده خدای متعال ریشه نداشته باشد نمی تواند الزام آور باشد، اظهار داشت: تنها عمل به حقی که منشا حقیقی دارد و مبنا و ریشه حقوق است و حقوق در جامعه بشر بر پایه آن استوار می باشد، اطاعت الهی است.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: اگر حق اطاعت الهی را از فهرست حقوق حذف کنیم هیچ مبنایی برای حقوق بشر باقی نمی ماند.
وی افزود: علت اینکه سازمان ها و دستگاه های حقوق بشری در اجرای حقوق بشر ناموفق بوده اند به خاطر قطع رابطه میان حقوق رایج با مبنای حقوقی است.
آیت الله اراکی در ادامه با بیان اینکه مساله حقوق بشر زمینه خوبی برای فعالیت های تقریبی است، افزود: تلاش های حقوق بشری یکی از بهترین و مؤثرترین عرصه های فعالیت های تقریبی است. 
دبیر کل مجمع جهانی تقریب با تمجید از فعالیت های قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: در هیچ جای دنیا دستگاه قضایی همانند قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران چنین قاطعانه در اجرای عدالت عمل نکرده است.
آیت الله اراکی افزود: یکی از مظلومیت های جمهوری اسلامی این است که این درخشندگی در اجرای عدالت که در ایران وجود دارد به طور عمد پنهان گذاشته می شود.
وی با بیان اینکه مجمع جهانی تقریب مذاهب باید از فرصت به وجود آمده با ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در راستای تقریب تعامل داشته باشد، افزود: ما آماده هر نوع همکاری در این زمینه با ستاد حقوق بشر قوه قضاییه هستیم.
آیین بزرگداشت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی صبح روز چهارشنبه با حضور آیت الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب ، آیت الله محمد علی تسخیری مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، شیخ خالد الملا رئیس مجمع علمای اهل سنت عراق و شماری از سفرای کشور های اسلامی و مقامات قضایی در تهران برگزار شد و دومین جایزه حقوق بشر اسلامی امسال به یک واحد فعال حقوق بشری باسابقه در یمن اهدا و علمایی که در مبارزه با تروریسم در جهان اهل سنت پیشتاز بوده اند، اعطا شد.

منبع:ایرنا


1062
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش