دومین همایش بین المللی حقوق ایران
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


18 مورد حبس پزشکان در حال تعلیق است

24 مرداد 1394

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان نظام پزشکی، دکتر علیرضا زالی در گردهمایی روسای سازمان های نظام پزشکی سراسر کشور افزود:طبق رایزنی های انجام شده با ریاست قوه قضاییه بخشنامه ای به سراسر کشور صادر شد تا قبل از اجرای حکم حبس پزشکان با دفتر رییس قوه قضاییه هماهنگی انجام شود.
رییس کل سازمان نظام پزشکی به تشکیل کمپینی با امضای 22 هزار پزشک اشاره کرد و گفت: این کار به عنوان ممارست و تمرین تیمی در اعتراض به حبس پزشکان شکل گرفت که مستندات آن نیز ارایه شد تا آثار و صدمات ناشی از حبس پزشکان تقلیل یابد.
وی به تلاش صورت گرفته برای تقلیل آثار حبس پزشکان اشاره کرد و اظهار داشت: بدلیل اینکه ماده 25 مجازات اسلامی جایگزین و بدیل نداشت با تلاش های معاونت پارلمانی سازمان این ماده تغییر و دو مسیر متفاوت را طی کرد که ابتدا تغییر در صدر ماده 37 و سپس ارایه سه بخش بصورت تقلیل و تبدیل و حذف مجازات حبس جرایم پزشکی بود.
زالی با تاکید بر اینکه اکنون هیچ پزشکی به دلیل مسایل پزشکی در زندان به سر نمی برد، تصریح کرد: با تمام توان در تلاشیم مجازات حبس پزشکان بر مبنای ماده 85 اعمال و در واقع این مشکل بصورت مبنایی حل و مجازات جایگزین احصا شود.
وی با اشاره به صعوبت و پیچیدگی کار پزشکی اظهار داشت :صیانت از حقوق صنفی آحاد جامعه پزشکی و ارتقا سلامت مردم با چالش های متعددی روبروست که روسای نظام پزشکی شهرستان ها نقش مهمی را در این زمینه برعهده دارند.
رییس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه برونداد این گردهمایی افزایش اقتدار صنفی و حرکت به سمت ارتقا سلامت افراد است، افزود: جامعه پزشکی در مسیر خدمت خود با حوادث تلخی روبرو بوده و از تکدر خاطر مزمن رنج می برد و در این راستا تامین امنیت شغلی این قشر خدوم به یک مطالبه جدی و مهم تبدیل شده است.

** جامعه پزشکی بی دفاع ترین صنف
وی با بیان اینکه جامعه پزشکی یکی از بی دفاع ترین صنفوف در ارایه خدمات خود محسوب می شود ادامه داد: با توجه به ارایه خدمات شبانه روزی این قشر به مردم تامین امنیت پزشکان یک امر مبرم و ضروری و از حساسیت ویژه ای برخوردار است.

** ارزش نسبی خدمات یکی از دغدغه های مهم جامعه پزشکی است
زالی با بیان اینکه ارزش نسبی خدمات یکی از مباحث مهم جامعه پزشکی محسوب می شود، گفت: یکی از مشکلات اجرایی شدن کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت، بار مالی 180 درصدی آن برای سازمان های بیمه گر پایه و تکمیلی بود که آخرین ویرایش آن در سال 85 انجام شده بود.
وی افزود: به همین دلیل این کتاب در شورای عالی بیمه بر مبنای 120 درصد بار مالی تعدیل و برای اجرا ابلاغ شد تا ظرف سه سال آینده به 180 درصد برسد.
رییس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به آسیب پذیری پزشکان نسخه نویس از جمله پزشکان عمومی و متخصص داخلی که تنها راه درآمد آنان از طریق نسخ نویسی است و کمترین میزان رشد تعرفه را دارند؛ گفت: ویزیت سرپایی و گروه های پزشکی آسیب پذیر به ویژه عمومی و اطفال در این کتاب مد نظر قرار گرفت و تعرفه ترجیجی برای این گروه ها پیشنهاد شد که پس از تصویب در شورایعالی بیمه با تغییرات اساسی از سوی هیات وزیران مواجه شد.
زالی با اشاره به اینکه تعرفه ترجیحی برای پزشکان عمومی، اطفال و متخصصین داخلی محقق نشد بیان داشت : امیدواریم در نیمه دوم امسال اصلاحات لازم اعمال و قول هایی که مسوولان در خصوص ویزیت سرپایی و خدمات پاراکلینیک دادند؛ اجرایی شود.

*** جامعه پزشکی منظم ترین قشر در بخش مالیات هستند
رییس کل سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه پزشکان یکی از گروه هایی هستند که در شرایط مختلف با سازمان امور مالیاتی همکاری و تفاهم لازم را دارند تصریح کرد: چند سال متوالی سازمان نظام پزشکی تفاهم نامه ای را با سازمان امور مالیاتی منعقد نمود که استمرار داشت اما در سال جدید به حکم دیوان عدالت اداری این تفاهم نامه ملغی اعلام شد و برای مشاغل بند الف و ب اصناف محقق نشد.
وی در خصوص مالیات در نظر گرفته شده برای جامعه پزشکی اظهار داشت: تا قبل از مورخ 31 تیرماه 94 طبق پروتکل نانوشته اصنافی که مشمول بند ب ماده 95 مالیات مستقیم بودند تا یک میلیون تومان، 12 درصد، بین یک تا سه میلیون تومان، 18 درصد و بالای سه میلیون تومان، 24 درصد رشد مالیاتی داشتند اما طبق رایزنی های انجام شده با سازمان امور مالیاتی در روزهای پایانی تیرماه موفق شدیم برای جامعه پزشکی سه گروه تا یک میلیون تومان، بین یک تا پنج میلیون تومان و بالای پنج میلیون تومان را تعریف کنیم که اقدام موثری برای پزشکان بود.
زالی به کارنامه درخشان جامعه پزشکی در ارایه خدمات درمانی به بیماران اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته 670 میلیون خدمت پزشکی در کشور ارایه شد که 95 میلیون خدمت مختص استان تهران است.
وی با تاکید بر اینکه جامعه پزشکی به رغم همه تحریم ها در قله خود اتکایی قرار دارد گفت: بالغ بر 850 هزار تبعه خارجی در شرایط تحریم ،خدمات بهداشتی و درمانی لازم را ازجامعه پزشکی ایران دریافت کردند و هم اکنون نیز پتانسیل خدمت رسانی به یک و نیم میلیون توریسم سلامت را داریم که این تعداد می تواند به 3 میلیون تن نیز افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه در تمام ستادهای بهداشتی و درمانی اقصی نقاط کشور پزشکان مستقر اند و به ارایه خدمات درمانی به بیماران می پردازند، اظهار داشت: تعامل مطلوبی بین نمایندگان حوزه های انتخابی و روسای نظام پزشکی شهرستان ها برقرار است که امیدواریم از نظرات فنی و میدانی آنها جهت رفع مشکلات استفاده شود.
زالی با بیان اینکه برخی از طرح ها و لوایح ارسالی به مجلس بدلیل فراهم نبودن زیرساختهای لازم متوقف شد تصریح کرد: یکی از مواردی که روسای نظام پزشکی شهرستان ها در چانه زنی آن شرکت داشتند جلوگیری از افزودن تبصره به ماده واحده سال 67 بود که مطب ها از حالت مسکونی خارج شده و به واحدهای تجاری تبدیل شوند که با تلاش های صورت گرفته این مساله عملیاتی نشد.
رییس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه در آستانه تدوین قانون توسعه ششم قرار داریم، خاطرنشان کرد: جامعه پزشکی می تواند سهم مهمی در انشای این قانون در کنار مجلس داشته باشد تا به عنوان ارایه کنندگان خدمات سلامت که مشکلات و معضلات این حوزه را از نزدیک لمس می کنند، نقش خود را در سیاستگذاری، برنامه ریزی، اصلاح و ارتقای نظام سلامت کشور و ارایه خدمات در خور شان هم میهنان ایفا کنند.
وی تامین امنیت خاطر و همچنین امنیت فیزیکی و شغلی جامعه پز شکی را یکی از ملزومات ارایه خدمت به بیماران دانست که در مجلس شورای اسلامی باید توجه ویژه ای به آن شود.

منبع:ایرنا


1326
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش