دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


آمریکا خیال فشار بر ایران را به گور خواهد برد/جمهوری اسلامی همواره به داد مظلومان می رسد

26 مرداد 1394

به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه روز دوشنبه مسوولان عالی قضایی با تبریک ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) از ایشان به عنوان بانوی کرامت نام برد و ابراز امیدواری کرد که مسلمانان و شیعیان جهان همواره در پیروی از راه ائمه اطهار(ع) ثابت قدم بوده و قلوب مؤمنان به نور محبت اهل بیت همواره بیش از پیش منور شود.

** آزادگان، نماد پایمردی و صبر
رییس قوه قضاییه همچنین با تبریک فرارسیدن 26 مرداد ماه سالگرد ورود آزادگان به کشور، از آنان نیز به عنوان نماد ایثار، مقاومت و پایداری نام برد و گفت: پایمردی، استقامت و ایثار آزادگان سرافراز در کنار مقاومت و جانفشانی جانبازان و ایثارگران و شهدای عزیز به ایجاد و گسترش فرهنگ مقاومت در کشور بسیار کمک کرد و ملت بزرگ ایران از داشتن چنین فرزندان برومندی به خود می بالد.
وی آزادگان را جلوه هایی از مقاومت و پایداری ملت ایران در برابر استکبار اعلام کرد و تصریح کرد: استکبار ستیزی ملت ایران و حمایت آنان از مظلومان پایانی ندارد و همه مسوولان کشور نیز در پرتو رهبری معظم انقلاب و در چارچوب قانون اساسی به انجام وظایف خود می پردازند و اجازه دخالت را به بیگانگان نمی دهند.
آیت الله آملی لاریجانی افزود: با ایثار و مقاومت آزادگان و جانفشانی شهدا و ایثارگران ملت ما در صحنه نبرد با صدامیان و دشمن صهیونیستی و وابستگان به کشورهای استکباری، سربلند شد و اکنون امنیت، اقتدار و سربلندی کشور مرهون و مدیون فداکاری فرزندان و جوانان غیور کشور است.
رییس قوه قضاییه آزادگان را معیار صبر و مقاومت توصیف کرد و گفت: خداوند متعال در اثر صبر کرامتی به بندگانش عطا می کند که قابل تصور نیست و در واقع صبر کردن معیار عمیق و دقیقی برای ترقی روح انسان است و بحمد الله آزادگان سرافراز از این صبر و استقامت برخوردار بوده اند و گزارش هایی که از صبر آزادگان در طول اسارت شان و در زیر فشارها و شکنجه های دشمن منتشر شده، نشان می دهد که این عزیزان چگونه با اتکا به ارزش های الهی دوام آورده و صبر کرده اند.
آیت الله آملی لاریجانی تأکید کرد: معنویت حاصل از صبر و مقاومت آزادگان در جامعه اسلامی ما نیز به خوبی منعکس شده و مشهود است و اشاعه فرهنگ مقاومت و ایثار را می توان در اثر حضور ماندگار آنان در جامعه به خوبی لمس کرد.
رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره با برخی اظهار نظرهای سیاستمداران و مقامات آمریکایی در خصوص توافق هسته ای و گره زدن این توافق به برخی مسایل داخلی ایران و با تأکید بر اینکه «خواب و خیال دشمنان درباره تأثیر این توافق بر کاهش روحیه مقاومت و ظلم ستیزی مردم ایران باطل است» اظهار داشت: روحیه مداخله جویانه آمریکایی ها همواره وجود داشته، اما بر زبان جاری کردن سخنانی درباره شرایط ایران بعد از توافق و دخالت کردن در امور داخلی ایران قابل توجه و البته تأسف آور است.

** دخالت، راه و رسم همیشگی آمریکا
آیت الله آملی لاریجانی تأکید کرد: همه مسوولان کشور باید توجه کنند که در پس پرده این سخنان و دخالت ها چه هدفی نهفته است و بدانند که راه و رسم استکبار و به ویژه آمریکا در طول زمان های مختلف دخالت در کشورهای منطقه و ایران بوده است و اکنون نیز این روند ادامه دارد.
رییس دستگاه قضا به کودتای 28 مرداد سال 1332 به عنوان نمونه ای از دخالت های آشکار استکبار و آمریکا در ایران اشاره کرد و با تأکید بر اینکه آمریکایی ها باید بدانند «ایران اسلامی امروز، ایران سال 32 نیست» افزود: چگونه است که آمریکا و برخی کشورهای استکباری به خود اجازه می دهند که از هزاران کیلومتر دورتر از این منطقه، به حمایت از برخی دولت های کودک کش بپردازند اما حمایت جمهوری اسلامی ایران از مظلومان منطقه را برنمی تابند.
آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران خط بطلانی بر حضور استکبار در ایران بود و با رهبری و تدبیر حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری اکنون عنوان شیطان بزرگ برای آمریکا بر همه زبان ها و بیان همه ملت های مسلمان و مظلوم و آزاده جاری است، گرچه برخی دولت ها هنوز در خیال باطل خود هستند، اما ملت ها بیدارند و این بیداری مرهون استکبارستیزی جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری است.
رییس قوه قضاییه، حضور همیشگی مردم ایران در راهپیمایی های مختلف از جمله راهپیمایی های 22 بهمن و روز قدس را سیلی محکمی به استکبار و نشانه ای واضح از ظلم ستیزی ملت ایران برشمرد و گفت: خیال و تصور ایجاد تغییرات تدریجی باب میل آمریکا در ایران و یا دست برداشتن مردم و مسوولان کشورمان از اهداف و ارزش های اصیل اسلامی خود خیالی باطل است و در این کشور با ولایت مقام معظم رهبری و دشمن شناسی و استکبار ستیزی ایشان و حضور با بصیرت و همیشگی مردم، مجالی برای تخیلات آنان نیست و این مسأله در جریان فتنه 88 نیز به خوبی خود را نشان داد.

** دفع فتنه 88، نشانی از بصیرت مردم ایران
آیت الله آملی لاریجانی افزود: در جریان فتنه سال 88 همگان دیدند که ملت بصیر ایران حتی جلوتر از مسوولان وارد میدان شدند و بساط فتنه را جمع کردند. حالا هم آمریکایی ها باید بدانند که اگر توافق هسته ای به سرانجام نهایی برسد جمهوری اسلامی ایران باز هم از اصول اصلی خود درست بر نمی دارد و راه مبارزه و ظلم ستیزی اش عوض نخواهد شد و تمام مسوولان کشور از جمله رؤسای قوا و همه مسوولان مطابق قانون اساسی پیرو سیاست های کلی نظام و تابع مقام معظم رهبری هستند.
رییس قوه قضاییه به اصل 110 قانون اساسی اشاره و تأکید کرد: سیاست های کلی نظام از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ و از سوی مسوولان اجرا می شود و قوای سه گانه نیز مطابق اصل 57 قانون اساسی با حفظ استقلال خود تحت نظارت ولی فقیه وظایف خود را انجام می دهند.
رییس دستگاه قضا اظهار داشت: مطابق قانون اساسی، جمهوری اسلامی ایران از مظلومان جهان حمایت می کند و نمونه آن نیز جریان کمک به مقاومت در منطقه است چرا که نمی تواند صدای استغاثه مسلمانان و مظلومان جهان را بشنود و از آنان حمایت نکند.

** ایران مدافع همیشگی مظلومان
آیت الله آملی لاریجانی با تأکید بر اینکه «اگر چه جمهوری اسلامی ایران به لحاظ مادی نتوانسته به ملت های مقاوم منطقه از جمله مردم یمن کمک های مادی چندانی بکند» افزود: کمک نکردن به مظلومان و مدافع آنان نبودن با ماهیت جمهوری اسلامی ایران سازگار نیست و البته این حمایت ها تنها مختص همفکران جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه شامل همه آنهایی می شود که مورد ظلم و جنایت قرار گرفته اند و همه این حمایت ها در اثر تعالیم حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری و ظلم ستیزی آنان بوده است.
رییس قوه قضاییه به کشورهای استکباری بویژه آمریکا و برخی اذناب داخلی آنان توصیه کرد: دست از اشتباهات گذشته خود بردارند و در رفتارشان تجدیدنظر کنند و مطمئن باشند که نمی توانند تجربه ای مانند کودتای 28 مرداد ولو از جنس نرم آن را در ایران تکرار کنند؛ ایران اسلامی کشور مؤمنان مجاهد و استکبارستیز است نه حامیان انقلابات مخملی!
آیت الله آملی لاریجانی تأکید کرد: آمریکایی ها هرکجا رفته اند جز نفرت نکاشته اند و جز تروریست پرورش نداده اند و امیدواریم از این پس از چنین رفتارها و افکاری دست بردارند.

منبع:ایرنا


1099
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش