دومین همایش بین المللی حقوق ایران
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


افزایش 40 برابری تولید مواد مخدر/ مجازات مبارزه با مواد مخدر در دستور کاراست

22 شهریور 1394

 

به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی روز یکشنبه در حاشیه دومین نشست دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان های شرق و جنوب شرق کشور به خبرنگاران گفت:مواد مخدر موردی است که منافعش را هم به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ سیاسی، مافیای قدرت و ثروت مسلط بر جهان یعنی نظام سلطه مستقر در افغانستان می برد.
وی افزود:مواد مخدر زیر چتر کشورهای ناتو و آمریکایی ها صورت می گیرد و آنان هم مواد سنتی را به مواد صنعتی بسیار خطرناک تبدیل می کنند و هم میزان و حجم مواد مخدر را تا 40 برابر افزایش داده اند.
رییسی خاطرنشان کرد: در این میان ملت هایی چون افغانستان و جوانانی که در این مسیر به اعتیاد کشیده می شوند از بین می روند و منافع اقتصادی، سیاسی و اجتماعی این بلای خانمانسوز، تنها به نظام سلطه تعلق دارد.

** مجازات های مبارزه با مواد مخدر از دستور کار خارج نمی شود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به قانون جدید اعدام، مجازات های مبارزه با مواد مخدر حذف می شود یا نه؛ گفت: مبارزه با مواد مخدر هیچ زمانی از دستور کار خارج نمی شود؛ فقط در قانون آیین دادرسی جدید کیفری نسبت به روند این احکام ساز و کار جدیدی پیش بینی کرده اند که براساس آن شعب دیوان عالی کشور به این موارد رسیدگی می کنند.
دادستان کل کشور، تاکید کرد: به هیچ عنوان از مجازات های مواد مخدر کاسته نخواهد شد.

** برای مبارزه با مواد مخدر باید کار فرهنگی کرد
دادستان کل کشورتاکید کرد: برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدرباید در بخش فرهنگی اقداماتی انجام داد و همه متولیان امور فرهنگی و رسانه ها باید در این خصوص بیشتر بپردازند و مردم را نسبت به عواقب کار آگاه سازند.
رییسی گفت: که فردی که به مواد مخدر دچار شد با دست خود نابودی خود را رقم زده است. کسی که رو به مواد مخدر می آورد نه تنها مرگ خود را موجب می شود که اطرافیان خود را نیز نابود می کند.
دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: این افراد (معتادان) ناخواسته به مسیری می روند که کشورهای استعمارگر، آن را دنبال می کنند.

** پشتوانه اقتصادی قاچاقچیان باید نابود شود
دادستان کل کشور، مبارزه با مواد مخدر را امری چند وجهی دانست و گفت: نیروهای انتظامی و قضایی، امنیتی و اطلاعاتی، فرهنگی و اقتصادی در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر دخیل هستند.
وی افزود: اگر طی 35 سال گذشته در تشدید امر مبارزه با مواد مخدر حرکت کردیم و هیچ زمان تخفیفی در این راستا قائل نشده ایم، همه به منظور به حداقل رساندن مواد مخدر در کشور بوده است.
رییسی همچنین با تاکید بر نابود کردن پشتوانه اقتصادی قاچاقچیان اضافه کرد: قاچاقچیان مواد مخدر به دنبال پولشویی هستند و می خواهند پول های ناپاک خود را در سیستمی مشروع پاک جلوه دهند.

** رفتار دوگانه اروپا با عملکرد تهران در مبارزه با مواد مخدر
این مقام قضایی با بیان این که قاچاقچیان در حقیقت ایران را مرزی برای عبور مواد مخدر به اروپا می دانند، اظهار داشت: اگر ما با این قاچاقچیان برخورد نکنیم، اروپا غرق مواد مخدر می شود؛ این در حالی است که آنان نسبت به این مبارزه ما حتی حمایت صوری نمی کنند.
دادستان کل کشور تصریح کرد: ما، نه تقدیر آنان و نه محکوم کردن شان را می خواهیم ؛ بلکه به وظیفه قانونی خود در مبارزه با مواد مخدر ادامه می دهیم و این حرکت مبارزه هیچگاه سست نخواهد شد.
وی در ادامه گفت : وزارت امور خارجه یکی از اعضا ستاد مبارزه با مواد مخدر است که نشان دهنده این موضوع است که علاوه بر بخش انتظامی، بخش دیپلماسی مبارزه با مواد مخدر نیز فعال باشد.
رییسی اضافه کرد: جا دارد در سطح حوزه معاونت در وزارت خارجه بحث دیپلماسی مبارزه با مواد مخدر فعال شود.
دادستان کل کشوربا اشاره به پیگیری ها و اقدامات انجام شده در این راستا چه از طرف ستاد و چه از طرف بخش های دیپلماسی و خارجی خاطرنشان کرد: با وجود همه اقدامات انجام شده، آنچه باید انجام می شد، کافی نیست و ضرورت دارد حرکت جدی در فعال کردن دیپلماسی مبارزه با مواد مخدر صورت گیرد.
این مقام قضایی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پرونده های موجود در حوزه مواد مخدر در سراسر کشور خواستار تشدید حضور اطلاعاتی شد و تاکید کرد: هر چه کارهای اطلاعاتی و امنیتی بیشتر شود، سازمان ها و شبکه های بزرگ مواد مخدر به دست عدالت گرفتار می شوند.
رییسی با بیان اینکه سازمان های اطلاعاتی و امنیتی باید ظرفیت ها و نیروها را بیشتر کنند، افزود: هر چه به طرف باندهای مواد مخدر برویم موفق تر خواهیم بود، البته در عین حال از خرده فروش ها نیز نباید غافل شویم.
دادستان کل کشور، تاکید کرد: برای مبارزه با باندهای قاچاق مواد مخدر به سمت مرزها باید برویم.

** بررسی تلگرام در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه
دادستان کل کشور در پاسخ به این سوال که آیا کمیته تعیین مصادیق مجرمانه برنامه ای برای فیلترینگ تلگرام در دستور کار دارد یا نه؛ گفت: شورای عالی فضای مجازی با حکم مقام معظم رهبری آغاز به کار کرده است و در نخستین جلسه شورای فضای مجازی که به زودی برگزار خواهد شد موارد مربوط به فضای مجازی و تهدیداتی که در این ناحیه وجود دارد حتما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

منبع:ایرنا


1189
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش