دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


تشکیل 45 پرونده حقوق شهروندی علیه آمریکا با 50میلیارد دلار

28 مهر 1394

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامحسین اسماعیلی روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان تهران که در سالن همایش های کتابخانه ملی ایران برگزار شد، توضیح بیشتری در باره این پرونده ها نداد.
وی با اشاره به اینکه یک ششم پرونده های کشور توسط دادگستری استان تهران رسیدگی می شود، تصریح کرد: ماهیت پرونده های این استان متفاوت بوده و شامل طیف وسیعی از رسیدگی به پرونده مقامات تا پرونده های ملی، بین المللی و کیفری است که از پیچیدگی خاصی برخوردار هستند.
رییس کل دادگستری استان تهران در این نشست با تاکید بر اینکه باید نفوذ دشمن را جدی گرفت تصریح کرد: برای مثال جیسون رضاییان در مهمترین وحساس ترین جلسات به عنوان خبرنگار حضور داشته است.
اسماعیلی با اشاره به اینکه تنها دستگاه قضایی کشوراز تخلفات رضاییان آگاه است خاطرنشان کرد: امثال او در این حوزه ها وجود دارند، به همین دلیل باید نسبت به حفاظت و حراست از اطلاعات حساسیت ویژه ای داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه 400 هزار پرونده در شش ماهه نخست سال جاری در دادسراهای استان تشکیل شده افزود: از مجموع پرونده های وارد شده به دادسراهای استان، 150 هزار پرونده مربوط به محاکم کیفری، 152 هزار پرونده در ارتباط با محاکم حقوقی، 74 هزار پرونده مرتبط با محاکم خانواده و 50 هزار پرونده نیز مربوط به محاکم تجدیدنظر بوده است.
وی با بیان اینکه 130 هزار پرونده نیز به حوزه های اجرای احکام استان وارد شده است گفت: از این تعداد 45 هزار پرونده مربوط به اجرای احکام کیفری و 85 هزار پرونده مربوط به اجرای احکام مدنی بوده است.
اسماعیلی از افزایش هشت درصدی تعداد پرونده های ورودی به دادگستری استان نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: این در حالی است که باید 150 قاضی برای رسیدگی به این پرونده ها و 900 کارمند به منظور تمشیت امور به کادر این سازمان اضافه می شد اما کادر قضایی دادگستری استان افزایش نداشته است.
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: 60 درصد از ساختمان های دادگستری استان تهران استیجاری و امانی است که اغلب نیز شرایط مناسبی ندارند.
وی با بیان اینکه دادگستری کل استان تهران در 15 شهرستان و 9 بخش برای احقاق حق، رفع ظلم و اجرای قانون در حال خدمت رسانی است افزود: 20 مجتمع دادگاهی و 31 ناحیه دادسرا در تهران فعال است.
اسماعیلی اظهار کرد: دادگستری کل استان تهران با تنوع ماموریت ها و خدمات دارای سه کارکرد مشترک با سایر دستگاه ها شامل خدمت به مردم، حفاظت و حراست از بیت المال و نیز حفاظت و حراست از نظام اسلامی و دستاوردهای انقلاب است.
رئیس کل دادگستری استان تهران یکی از چالش های این حوزه را پایین بودن سطح آگاهی حقوقی مدیران دانست و تاکید کرد: ادارات حقوقی دستگاه ها فعال، پویا، توانمند و همه جانبه نگر نیستند.
وی گفت: بی توجهی به مسایل حقوقی در بسیاری از قراردادها و واگذاری ها موجب بروز مشکلاتی در آینده می شود.
وی گفت: پرونده های وارد شده به دادگستری استان تهران دارای شاکیان و ارباب رجوعان متفاوت و متعددی هستند به گونه ای که برخی پرونده ها 21 تا 28 هزار شاکی دارند.
اسماعیلی عدم نظارت بر اجرا را یکی دیگر از مشکلات این حوزه برشمرد و افزود: این اشکالات زیبنده دستگاه های اداری و حاکمیتی نیست.
رییس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: نیازمند کسب شناخت کافی، مستندسازی، حفاظت و حراست از حقوق بیت المال هستیم اما متاسفانه از جدیت لازم در این زمینه برخوردار نیستیم.
به گفته وی نباید به بهانه های مختلف نیروهای حزب اللهی دلسوخته و عاشق انقلاب را کنار زد و افراد خودفروخته و با نفوذ را جایگزین آنها کرد.
رییس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: باید به دقت نظارت کرد و مراقب دستاوردهای انقلاب بود.
اسماعیلی با اشاره به انتخابات اسفند ماه سال جاری گفت: باید مراقب سوءاستفاده از بیت المال در فعالیت های انتخاباتی بود تا شاهد برگزاری انتخاباتی سالم باشیم.
وی تاکید کرد: اگر با تخلفی روبرو شویم در برخورد با آن اهل اغماض نیستیم.
جلسه شورای اداری استان تهران روز سه شنبه با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رضا صالحی امیری رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، مرتضی براری معاون حقوقی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیدحسین هاشمی استاندار تهران و مدیران کل دستگاههای اجرایی استان برگزار شد.

منبع:ایرنا


1524
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش