دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


نامه مقام معظم رهبری در تایید برجام فصل الخطاب است/خدمات همه مسئولان در سالهای مذاکرات قابل تقدیر است

5 آبان 1394

به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز(دوشنبه) مسئولان عالی قضایی با اشاره به تأیید مشروط برجام از سوی مقام معظم رهبری و تأکید بر اینکه نامه ایشان در این زمینه «فصل الخطاب» است، افزود: در مسیر مذاکرات هسته ای و توافق صورت گرفته و تأیید مشروط برجام کار بزرگی انجام گرفت و باید از مجموعه خدمات همه افراد از رئیس جمهوری محترم تا وزیر خارجه، تیم مذاکره کننده، رئیس مجلس شورای اسلامی و همه افرادی که در این راه تلاش کردند حتی منتقدان برجام نیز تشکر کرد.
وی با اشاره به تلاش های مجلس شورای اسلامی در جریان مذاکرات گفت: نقش رئیس مجلس در جریان مذاکرات و به عنوان سیاستمدار و صاحبنظری مطلع و آگاه به این مسائل بسیار موثر بود و پیش از آن نیز به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی کمک فراوانی برای پیشبرد این مذاکرات انجام داده بود.
رئیس قوه قضاییه افزود: منتقدین مذاکرات هسته ای و برجام نیز کارشان قابل تقدیر است زیرا برخی کاستی ها و نواقص بعضاً جدی این توافق را آشکار کردند.
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری درخصوص تأیید مشروط برجام و با تأکید براینکه این نامه فصل الخطاب و نقطه پایان منازعات در این زمینه است، ادامه داد: همه گروهها باید نامه مقام معظم رهبری را «فصل الخطاب» و محور وحدت قرار دهند و از این پس در مسیر اعتدال و با تأنی و تدبیر به فکر آینده و مراحل بعدی اجرای برجام باشند.

** انتقاد خارج از اعتدال، ضرر و موجب تفرقه است 
رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: متأسفانه منتقدان گاهی از حد معمول فراتر رفتند و رئیس جمهور، دولت، وزیر خارجه و رئیس مجلس را به اموری منتسب کردند که از آن بَری بودند؛ البته انتقاد صحیح و سازنده بسیار مفید است و موجب توانمندی می شود و هرگاه با تأمل، درنگ و تفکر پیش برویم به نتایج خوبی می رسیم اما تجاوز از حد اعتدال به ضرر است و موجب شقاق و تفرقه می شود.

** باید مراقب رفتارهای طرف مقابل و کشورهای 1+5 باشیم 
آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه باید از این پس مراقب رفتارهای طرف مقابل و کشورهای 1+5 باشیم، تأکید کرد: متأسفانه استقراء بدبینانه نشان داده است که دشمنان در موارد مختلف رفتارهای معقولی نداشته اند و اکنون نیز اتهاماتی مانند نقض حقوق بشر و دفاع از تروریسم موارد کاملاً نادرستی است که بعد از برجام نیز مطرح می شود و تلاش می کنند تحریم ها را از جهتی دیگر به ما تحمیل کنند اما باید بدانند که کشور ما زیر بار هیچ تحریم جدیدی نمی رود.

** مقام معظم رهبری بیش از هر فرد دیگری بر مذاکرات اشراف داشته اند
رئیس قوه قضاییه با تأکید براینکه مقام معظم رهبری همواره در جریان مذاکرات بوده اند و بیش از هر فرد دیگری بر مذاکرات اشراف داشته اند و در مواقع لزوم تذکر می دادند، گفت: فارغ از بحث برجام، یکی از مهمترین نکاتی که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره داشته اند این است که باید زندگی اقتصادی کشور راه مستقل خود را پیش گیرد و اقتصاد کشور به مسائل هسته ای گره نخورد. متأسفانه عده ای با پیش بینی های نادرست و ایجاد توقع نابجا چنین القا کردند که برجام همه مشکلات را حل می کند اما برای اینکه کشور قدرتمند و با صلابت روی پای خود بایستد باید موضوع اقتصاد مقاومتی را فارغ از برجام همچنان در نظر داشت.

** توصیه به دولتمردان برای حل مشکلات مردم در پی لغو تحریم ها 
آیت الله آملی لاریجانی با توصیه به تلاش دولتمردان برای حل مشکلات مردم و ایجاد گشایش در وضعیت اقتصادی کشور در پی لغو تحریم ها افزود: برداشته شدن تحریم ها بر اثر برجام در کنار اقتصاد مقاومتی و رونق تولید می تواند مسیر آینده را مشخص کند و امیدواریم همه مسئولان و غیرمسئولان و صاحبان سرمایه در پیشبرد این مسیر به کشور کمک کنند.

** صبر، عزت و کرامت امام سجاد(ع) عامل شکست دشمنان ائمه و اهل بیت(ع)
رییس قوه قضاییه همچنین با تسلیت ایام عزای حسینی و شهادت امام سجاد(ع)، صبر، عزت و کرامت امام سجاد(ع) در مواجهه با مصائب کربلا را عاملی در شکست نقشه های دشمنان ائمه و اهل بیت(ع) و ماندگاری پیام عاشورا دانست و گفت: حضرت امام سجاد(ع) شاهد مصائب کربلا و شاهد شهادت پدر، برادر، عمو و اصحاب نزدیک ابا عبدالله(ع) بودند با صبر بر این مصائب و نشان دادن عزت و کرامت والای برخاسته از بیت نبوت در طول مسیر اسارت و در مجالس یزید و دشمنان اهل بیت(س) شرکت کردند و با جسارت تمام به ادعاهای آنان پاسخ دادند.
وی افزود: فشارها و سختی های مصائب کربلا و اسارت بعد از آن تأثیری بر عزت و کرامت آن امام بزرگوار نداشت و ایشان با صبری که از حد انسان های معمولی خارج است پیش رفتند و در پاسخ به یزید فرمودند که آیا مرا از شهادت در راه خدا می ترسانی، شهادت در راه خدا جز کرامت و بزرگی برای ما نیست.

** مجالس عزاداری ابا عبدالله(ع)، نعمتی بزرگ برای ملت ایران
آیت الله آملی لاریجانی مجالس عزاداری ابا عبدالله(ع) را نعمتی بزرگ برای ملت ایران و شیعیان توصیف کرد و با بیان اینکه باید شکرگزار این نعمت بزرگ باشیم، ادامه داد: بحمدالله شاهدیم که مراسم عزاداری ابا عبدالله(ع) و عواطف ملت ما در این راه هر روز و هر سال بیش از پیش با شکوه تر می شود و باید شکرگزار این نعمت باشیم و بدانیم که مواهب دنیوی واخروی این نعمت و نعمت محبت اهل بیت و آل الله(ع)، بزرگتر و فراتر از تصورات معمولی ما است؛ همانگونه که به فرموده امام رضا(ع) گریستن بر اباعبدالله(ع) موجب بخشیده شدن و ریزش گناهان بزرگ می شود. (فان البکاء علی الحسین (ع) تحطّ الذنوب العظام)
در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی، بحث و بررسی درباره دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها ادامه یافت و بندهایی از آن به تصویب رئیس قوه قضاییه رسید.

منبع:ایرنا


1296
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش