دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


جرایم را باید مهار کنیم/ دستور پیشگیرانه به پلیس برای سه آسیب صادرشد

5 دی 1394

به گزارش ایرنا از اعلام روز چهارشنبه دادستانی تهران، عباس جعفری دولت آبادی این مطلب را در جلسه مشترک وزارت کشور، دادستانی تهران ، دادستان های شهرستان های استان تهران و رؤسای حوزه های قضایی عنوان کرد.
وی با اشاره به برخی جرایم ارتکابی گفت: سرقت و جرایم مرتبط با مواد مخدر، آثار سوء زیادی بر جامعه و زندان می گذارند، این دو جرم شاکله اصلی مشکلات اجتماعی را تشکیل می دهند و در افزایش آسیب های اجتماعی تاثیر گذارند.
جعفری دولت آبادی افزود: همه امور مرتبط با کاهش آمار جرایم سرقت و مواد مخدر و روان گردان در اختیار قوه قضائیه نیست؛ در حالی که رسیدگی به پرونده ها بر عهده مراجع قضایی است و لذا پاسخگویی و مسؤولیت و پیامدهای ناشی از این جرایم را متوجه قوه قضائیه می دانند.
دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: میان آسیب های اجتماعی و جرایم، ارتباط وثیق وجود دارد، بدین معنی که با افزایش آسیب ها، جرایم نیز افزایش می یابد؛ لذا باید آسیب های اجتماعی کنترل و جرایم مهار و برنامه جامع ملی در مورد جرایم خاص و آسیب های اجتماعی ملی تدوین و اجرایی شود. 
وی با اشاره به اهمیت امنیت اجتماعی اظهارکرد: باید با همکاری همه دستگاه ها، مطالبه ی مردم در مورد امنیت اجتماعی را تحقق بخشیم.
جعفری با اشاره به ایجاد دادسراهای تخصصی در تهران، گفت: این دادسراها در حوزه های مبارزه با مفاسد اخلاقی، جرایم پزشکی، مواد مخدر، جرایم اقتصادی، امنیت، زمین خواری، جرایم رایانه ای، پولی و بانکی و فرهنگ و رسانه فعالیت دارند که نتایج خوبی همراه داشته است. 
دادستان تهران پیشنهاد کرد: جلسه مشترک دادستان ها و فرمانداران استان تهران با حضور وزیر تشکیل و مسائل و مشکلات موجود در رابطه با جرایم خاص و آسیب های خاص بررسی شود.
وی اظهار کرد: نقش وزارت کشور در حوزه امنیت بسیار مهم است؛ چرا که وزیر کشور رئیس شورای امنیت کشور است و این شورا بعد از شورای عالی امنیت ملی مهم ترین نهاد تامین امنیت در کشور به شمار می رود.
دادستان عمومی و انقلاب تهران افزود: میان دادسرای عمومی و انقلاب تهران و وزارت کشور روابط و همکاری مناسبی برقرار است و نتایج این همکاری، استقرار امنیت پایدار در سطح استان تهران است. در زمان حاضر به رغم تهدیدهای موجود، تامین امنیت و ایجاد احساس امنیت در کشور به گونه ای است که بسیاری از کشورهای منطقه و حتی اروپایی به استقرار امنیت پایدار در جمهوری اسلامی ایران اذعان می کنند.

**دستورات قضائی پیشگیرانه به پلیس برای سه مورد
جعفری دولت آبادی با اشاره به دستورات قضایی دادستانی به پلیس پایتخت طی چند سال اخیر، گفت: دستورات قضائی پیشگیرانه به پلیس در مورد مبارزه با بدحجابی و پوشش نامناسب، جمع آوری ماهواره و منع تبلیغات در شبکه های ماهواره ای غیر مجاز صادر که در سال جاری برخورد پلیس با این مظاهر جدی تر شده است.

**همکاری داستانی تهران برای انتخابات
جعفری دولت آبادی افزود: دادستانی تهران در مورد انتخابات آتی، همکاری های لازم را با مرجع های ذیربط انجام داده است. وی تأکید کرد: هماهنگی و همکاری متقابل، اتخاذ تدابیر مناسب و تشریک مساعی برای حل مشکلات، نتایج مناسبی برای مردم و کشور به دنبال خواهد داشت.
براساس این گزارش در این جلسه برخی دادستان های شهرستان ها و معاونان دادستان تهران به ارائه گزارش هایی پیرامون موضوع سرقت، مواد مخدر، وضعیت اجتماعی حوزه کاری خود پرداختند. همچنین وزیر کشور به توضیحاتی را در موضوع جلسه ارائه داد.
جلسه مشترک وزارت کشور، دادستانی تهران دادستان های شهرستان های استان تهران و رؤسای حوزه های قضایی بخش این استان، در حوزه جرایم و آسیب های اجتماعی به ریاست عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران و با حضور وزیر کشور برگزار شد. 

منبع:ایرنا


1294
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش