دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


عدم موضع گیری مجامع جهانی نسبت به جنایت های عربستان منجر به اعدام شیخ النمر شد

13 دی 1394

 

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، در پی اعدام عالم برجسته شیعی عربستان، شیخ باقر النمر توسط دولت سعودی، ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران بیانیه ای صادر کرد.
در متن این بیانیه آمده است: دولت سعودی به رغم توصیه های اسلامی، دلسوزانه و برادرانه منطقه ای و بین المللی درخصوص شیخ نمر باقر النمر، سرانجام این روحانی و عالم برجسته دینی را که اصلی ترین سخنش برقراری دموکراسی و احقاق حقوق تمامی مردم مظلوم عربستان بود، به جوخه اعدام سپرد. این در حالی است که این عالم برجسته از یک دادگاه عادلانه برخوردار نبود و متاسفانه در یک دادگاه غیرشفاف و به دور از استانداردهای لازم بین المللی محاکمه شده بود.
امروز آنهایی که برای حقوق حیوانات نیز گریبان چاک می کنند، کجایند تا درباره اعدام این مرد مبارز آزادیخواه که جانِ کلامش بر اساس منشور سازمان ملل متحد برقراری حق تعیین سرنوشت برای مردمش بود، دل بسوزانند.
چگونه است که محافل حقوق بشری و مجامع جهانی که دائما درخصوص نقض حقوق بشر داد سخن می دهند و قطعنامه و بیانیه صادر می کنند، در برابر اعدام این عالم برجسته و 47 فعال دیگر حقوق مدنی ـ سیاسی این کشور سکوت اختیار کرده اند؟ آیا شیخ محمد باقر النمر سلاح برداشته بود و اقدام تروریستی کرده بود؟ یا به عنوان یک آزادیخواه و فعال مدنی و سیاسی، یکی از حقوق اصلی بشر را که حق تعیین سرنوشت و حق برخورداری هر شهروند از یک رأی بود، دنبال می کرد.
اعدام این عالم برجسته دینی که تنها سلاح و ابزار او برای پیگیری اهداف سیاسی و مدنی مردمش دعوت به گفت وگو، وعظ، امر به معروف و نهی از منکر بود، در حالی که تروریست های افراطی و تکفیری ملهم از تعلیمات ایدئولوژیک سعودی و حمایت آن، امنیت و آسایش ملت های منطقه و جهان را با توسل به انواع و اقسام سلاح ها و خشونت های ضدبشری سلب کرده اند، برای بشریت مایه سرافکندگی است.
اگر مجامع بین المللی حقوق بشری در مقابل تهاجم عربستان به یمن و حمایت این کشور از گروه های تروریستی منطقه موضع گیری جدی و همچنین نسبت به کشتار بیش از 5 هزار نفر در فاجعه منا واکنش جدی نشان می دادند، اکنون شاهد این اقدام از سوی دولت سعودی نبودیم.
ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این اقدام غیرانسانی و ظالمانه آل سعود، که نقض فاحش حقوق بشر و خلاف آزادی بیان مورد ادعای کشورهای متحد و حامی سعودی است، شهادت این عالم برجسته را به محضر بقیه الله الاعظم (عج)، ملت عربستان و خصوصا شیعیان این کشور و جهان تسلیت عرض می کند و مجدانه از مجامع بین المللی و حقوق بشری جهان می خواهد تا سکوت خود را نسبت به جنایات و اقدامات ضد حقوق بشری عربستان سعودی بشکنند و وظایف خود را در این خصوص به انجام رسانند.
ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران همچنین از عربستان سعودی می خواهد تا به وظایف قانونی و اسلامی خود در حفظ حقوق و جان و مال تمامی مردم مسلمان از تمامی مذاهب این کشور عمل کند.

منبع:ایرنا


1114
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش