دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


آیت الله آملی لاریجانی: حماسه ششم بهمن آمل بستری برای عبرت های تاریخی است

6 بهمن 1394

به گزارش خبرنگار ایرنا آیت الله صادق آملی لاریجانی دوشنبه شب در آئین سی و چهارمین سالروز گرامیداشت شهدای حماسه اسلامی ششم بهمن آمل که در مصلای این شهرستان برگزار شد، افزود: مردم غیور شهرستان آمل بر پایه ایمان، بصیرت و جهاد در راه خدا در یک روز طومار نفاق و کفر را در هم پیچیدند. 
رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه از لحاظ فلسفی جزئیات تکرار نمی شود، گفت: اما عبرت ها تکرارپذیر هستند و سنت ها دائما جریان دارند؛ عبرت از این جهت نهفته است که با تحلیل ریشه های حادثه را بیابیم و اینکه چه چیزی این حماسه تاریخی را پدید آورد.
وی اضافه کرد : دریابیم که چه چیزی باعث شد مردم چنین حماسه عظیمی را در آن برهه خاص که دشمن و کسانی که تفکر مارکسیستی داشتند و به قصد تصرف شهر آمل آمدند، چگونه اینچنین مورد دفاع جانانه مردم این شهرستان قرار گرفتند.
**ایمان، بصیرت و جهاد در راه خدا سه مؤلفه پیروزی بر سیاهی ها
آیت الله آملی لاریجانی ایمان، بصیرت و جهاد در راه خدا را سه مؤلفه و رکن أساسی پیروزی مردم شهر آمل بر سیاهی ها و کفر و نفاقی دانست که برای تصرف این شهر دست به دست هم دادند و تصریح کرد: این مؤلفه ها امروز نیز جاری و این سنن الهی همچنان حاکم است.
رئیس دستگاه قضا ایمان را نوری عنوان کرد که مسیر زندگی انسان را روشن و او را به قدرت لایزال الهی متصل می کند و گفت: ایمان اکسیر عجیبی است و خداوند با نور ایمان انسان را حمایت می کند؛ ایمان رشته اتصال با حق تعالی و نوری است که در آخرین نیز روشن خواهد بود.
**معامله صحیح شهدای ششم بهمن آمل با خدا
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه شهدای ششم بهمن سال ٦٠ آمل افرادی بودند که ایمان آوردند و در ایمان خود تردید نکردند، گفت: این شهدای گرانقدر معامله صحیح با حضرت حق انجام دادند و خداوند نیز آنان را مؤمن، أهل صدق و صفا قرار داد. 
وی ادامه داد : آنانی که مانند نیز فیض بردند و این حماسه را برای کشور خود به میراث گذاشتند.
** ایمان مرکز هجوم دشمنان 
آیت الله آملی لاریجانی، نقطه هجوم دشمن را ایمان یعنی همان چیزی دانست که موجب پیروزی مردم آمل شده است و خاطر نشان کرد: دشمنان خوب فهمیدند اقتدار این ملت به ایمان است و سلاح های همه دنیا رو به ایمان مردم ایران بود که نتوانستند کاری از پیش ببرند.
رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه امروز ایران از مقتدرترین کشور در منطقه است، ادامه داد : به اذعان دوست و دشمن ایران یکی از تاثیرگذارترین کشورها در کل جهان است و اگر چه کشورهای سلطه درهمین منطقه در حال کار است اما درعین حال کشور ما امن است.
آیت الله آملی لاریجانی با انتقاد از ترویج سکولاریسم در دانشگاه ها و رسانه های داخلی، گفت : شعار جدایی دین از سیاست یعنی اینکه قدرت ایمان را از نظام جمهوری اسلامی بگیرند و راه انداختن ماهواره ها در منازل نیز با هدف ورود به زوایای خانواده و کشاندن جوانان به مرزهای فساد است. 
وی افزود : آنها می خواهند اقتدار شما یعنی همان اقتداری که یک روز طومار منافقان و کمونیست ها را در هم پیچید، از شما بگیرند؛ پس باید هشیار باشیم و قدر بزرگانی چون آیت الله میرزاهاشم آملی، آیت الله حسن زاده آملی و آیت الله جوادی آملی را بدانیم. 
به گزارش ایرنا، بهمن سال ٦٠ حدود یکصد کمونیسم و مائوئیسم با قصد تصرف شهرستان آمل وارد این شهر شدند که مردم این شهر جانانه دربرابر این متجاوزان مقاومت کردند.
مردم آمل با رشادت خود توانستند در کمتر از یک روز در ششم بهمن ماه به این غائله پایان دهند و ٤٠ نَفَر از جمله یک زن نیز در این مقاومت و مجاهدت به شهادت رسیدند. 

منبع:ایرنا


1241
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش