دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


امنیت امروز کشور برای سرمایه گذاری با هیچ زمانی قابل مقایسه نیست

11 بهمن 1394

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران در قشم افزود: دستگاه قضایی به دنبال حمایت از سیاست رونق اقتصادی است و تحقق این مهم نیازمند حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی به ویژه جذب سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور است.
وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی همواره اعلام کرده است که از سرمایه گذاری ها حمایت می کند، گفت: در این چارچوب باید ساختارهای قانونی حمایت کننده از سرمایه گذار نیز اجرایی شود و دستگاه های جذب سرمایه با رویکرد حمایت از سرمایه گذار وارد عمل شوند.
رئیسی با بیان اینکه در مناطق آزاد کشورمان ظرفیت های بسیاری برای جذب سرمایه گذار وجود دارد و باید از سرمایه گذاران این مناطق به صورت قانونی حمایت کرد، افزود: در این چارچوب مجموعه دستگاه قضایی نیز آماده حمایت از سرمایه گذاران و آسان سازی فرایندها است.
وی با بیان اینکه تحقق اقتصادی مقاومتی و رونق تولید در گرو سرمایه گذاری است، ادامه داد: مجموعه دستگاه قضایی دارای دو بخش نظارتی و قضاوتی است و در بخش نخست دیوان عدالت اداری و بازرسی کل کشور آماده است تا اگر سرمایه گذاری به دلیل عملکرد دستگاه های اجرایی با مشکل مواجه شد، به حل مشکلات و شتاب دهی فرایندها کمک کند.

***عزم دستگاه های اجرایی، قضایی و مناطق آزاد برای مبارزه با زمین خواری
دادستان کل کشور در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر شدت گرفتن فرایند مبارزه با زمین خواری در منطقه آزاد قشم و راهکارهای دستگاه قضایی برای حمایت از این سیاست، گفت: پس از تاکیدات رهبر معظم انقلاب در اسفند سال گذشته مبنی بر مبارزه جدی با پدیده زمین خواری، یک عزم جدی در تمام دستگاه اجرایی، قضایی و مناطق آزاد برای برخورد با تخلفات این حوزه ایجاد شده است و آمارهای ارایه شده توسط مدیرعامل منطقه آزاد قشم از اراده این سازمان برای برخورد با اینگونه تخلفات حکایت دارد.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه دستگاه قضایی از این حرکت حمایت می کند، افزود: در برخورد با پدیده زمین خواری و تجاوز به حقوق مردم و اموال عمومی باید جملگی بر آن باشند که در مرحله نخست از بروز این تخلفات پیشگیری و در صورت بروز با آن برخورد قانونی کنند.
دادستان کل کشور تاکید کرد: آمار و ارقام کشفیات در حوزه زمین خواری نیز نشان می دهد که اراده جدی برای مبارزه با زمین خواری به وجود آمده است و باید این رویکرد حمایت شود.
وی با اشاره به برگزاری دوازدهمین همایش سراسری دادستان های عمومی و انقلاب و نظامی مراکز استان ها به میزبانی استان هرمزگان، اظهار کرد: پیشگیری از وقوع تخلفات یکی از محورهای اصلی این همایش بود و این رویکرد به صورت جدی توسط دستگاه قضایی دنبال می شود.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به اینکه این سیاست در حوزه پیشگیری از تخلفات انتخاباتی نیز به صورت جدی دنبال می شود، گفت: همه مسئولان تاکید دارند که نقش ستادهای پیشگیری از وقوع تخلفات انتخاباتی بسیار ارزشمند است و باید این نقش در طول انتخابات نیز ادامه یابد.
وی ادامه داد: ایران، کشور انتخابات است و پس از پیروزی انقلاب شاهد برگزاری افزون بر 36 انتخابات مهم بوده ایم و این امر بر ضرورت برگزاری انتخابات قانونمند می افزاید.
وی قانون مداری و اخلاق مداری در انتخابات را دو مولفه مهم برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و حداکثری اعلام و اضافه کرد: حضور حداکثری مردم در پای صندوق ها رای جلوه ای مهم از امنیت ملی و امیدوار کننده دوستداران انقلاب و ناامید کننده دشمنان انقلاب است.

منبع:ایرنا


1188
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش