دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


رسانه ها حق انتشار اخبار خلاف واقع را درباره نامزدهای انتخابات ندارند/بقیه متهمان تعرض به سفارت عربستان بزودی دستگیر می شوند

12 بهمن 1394

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دادستانی تهران، عباس جعفری دولت آبادی این مطلب را در جلسه شورای معاونان و سرپرستان نواحی دادسرای عمومی و انقلاب تهران عنوان کرد.

** دشمن سعی دارد ارکان انتخابات را مخدوش کند
وی در این جلسه با هشدار به برخی سایت های خبری در رابطه با انتشار اخبار خلاف واقع مربوط به احراز یا رد صلاحیت کاندیداهای انتخابات پیش رو، گفت: رسانه ها حق انتشار اخبار خلاف واقع در این زمینه را ندارند.
جعفری دولت آبادی با بیان اینکه امروز یکی از اهداف دشمن، دلسرد کردن مردم نسبت به انتخابات است، با بر شمردن چهار رکن اساسی برای انتخابات شامل رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت، ادامه داد: دشمن سعی دارد به نوعی این ارکان را مخدوش کند.
دادستان عمومی و انقلاب تهران در توضیح اقدامات مخالفان برگزاری انتخابات سالم، در چگونگی مخدوش کردن ارکان مذکور گفت: آنها می خواهند رقابت را به منازعه تبدیل کنند و همچنین می خواهند سلامت انتخابات از این جهت که مسئولان رای مردم را حق الناس و امانت می دانند، زیر سئوال برده و با سیاه نمایی و چند قطبی کردن جامعه، سلامت انتخابات را مورد تردید قرار دهند.
وی در باب امنیت انتخابات، با تصریح به اینکه کشور ایران به رغم وجود منازعات موجود در اطراف آن، از امنیت خوبی برخوردار است و مردم در سال های پس از پیروزی انقلاب همواره در انتخابات مشارکت داشته اند.
جعفری دولت آبادی با انتقاد از تلاش های دشمنان انقلاب، رسانه های معاند و برخی افراد در سیاه نمایی اوضاع کشور گفت: این اقدامات با هدف مایوس کردن مردم برای مشارکت در انتخابات و مخدوش کردن فضای انتخابات صورت می گیرد.
پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هفتم اسفند ماه برگزار می شود.

** آخرین وضعیت پرونده موسسه ثامن الحجج(ع)
وی درمورد پرونده موسسه اعتباری ثامن الحجج(ع) که رسیدگی به پرونده های آن در سراسر کشور به دادسرای تهران احاله شده، با بیان اینکه از سوی معاون اول قوه قضاییه دستورالعملی با موضوع هماهنگی دادسراهای سایر استان ها با دادسرای تهران در امر تحقیق و رسیدگی به پرونده صادر شده، یکی از سیاست های دادسرای تهران نسبت به این پرونده را استرداد وجوه سپرده گذاران اعلام کرد و گفت: هدف ما این است که مردم و سپرده گذاران به وجوه خود برسند، از این رو در مرحله ی اول دستور داده شد سپرده های متعلق به اشخاص تا سه میلیون تومان مسترد شود.
دادستان عمومی و انقلاب تهران از دادستان ها و همه مراجع قضایی در سراسر کشور خواست همکاری لازم را با دادسرای عمومی تهران در رسیدگی به این پرونده به عمل آورند و با توجه به اقدامات دادستانی تهران در این پرونده از توقیف اموال این تعاونی خودداری کنند.

** پیشنهادات دادستانی تهران به معاونت راهبردی قوه قضاییه
جعفری دولت آبادی با اشاره به اهمیت دادسرای تهران به گونه ای که بیش از برخی استان های کشور قاضی دارد و حوزه ی گسترده ی آن قابل مقایسه با بسیاری از استان ها است، از معاونت راهبردی قوه قضاییه خواست ساختار پیشنهادی دادسرای تهران در خصوص معاونت ها را تصویب نماید تا بر اساس آن معاونت های مورد نیاز دادسرای تهران از جمله معاونت اجرایی، پیگیری جرایم اقتصادی، پیگیری جرایم اجتماعی و پیگیری جرایم امنیتی تشکیل گردد.
وی اعتقاد خود درمورد اینکه اداره دادسرای عمومی تهران به نحو مطلوب منوط به تغییر در ساختارهای دادستانی است، به تجربه موفق دادسرای عمومی تهران در موضوع آموزش قضات و ضابطان اشاره کرد و افزود: در بحث آموزش، تفویض اختیار به دادسرا صورت گرفته و اکنون دادسرای عمومی تهران با همکاری معاونت آموزش قوه قضاییه، امر آموزش قضات و ضابطان را رأساً بر عهده دارد که تجربه بسیار موفقی بوده است.

** نقش پیشگیری از وقوع جرم در کاهش موجودی دادسرا
دادستان عمومی و انقلاب تهران، حوزه پیشگیری را مرتبط با وظایف دادستانی خواند و اعلام کرد: یکی از وظایف دادستان، پیشگیری از وقوع جرم است و انجام این وظیفه که نقش مهمی در کاهش موجودی دادسرا دارد، نیازمند پیش بینی ساختار مناسبت برای دادستانی است.
جعفری دولت آبادی، کاهش جرائم پولی و بانکی را منوط به انجام اقدامات پیشگیرانه در حوزه بانکی دانست و گفت: بانک ها باید از اعطای وام ها و تسهیلات کلان با وثایق کم و نامناسب خودداری کنند و مقامات قضایی نیز باید اقدامات پیشگیرانه و نظارتی را مورد توجه قرار داده و در این راستا، ضروریست که حضور خود در جامعه و اماکنی مانند بازداشتگاه ها و کلانتری ها پر رنگ کنند.
وی استفاده از ظرفیت های موجود در قانون آیین دادرسی کیفری جدید که از آن جمله نظارت قضایی دادستان مرکز استان بر دادستان های شهرستان ها است را در پیشگیری از وقوع جرم موثر خواند و پیشنهاد کرد، وظیفه پیشگیری از وقوع جرم نیز بر عهده دادستان ها قرار گیرد و در این زمینه سرمایه گذاری بیشتر صورت گیرد که البته این تدبیر را مغایر با وظایف پیشگیرانه معاونت پیشگیری قوه قضاییه ندانست.

** آخرین وضعیت پرونده تعرض به سفارت عربستان
دادستان عمومی و انقلاب تهران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده تعرض به سفارت عربستان، ضمن اشاره به اقدامات مناسب به عمل آمده در این زمینه از سوی دادستانی شامل شناسایی متهمان و دستگیری آنان، همکاری پلیس در این موضوع را مثبت اعلام کرد و گفت: بزودی الباقی متهمان شناسایی و دستگیر خواهند شد و آنگاه می توان نسبت به پرونده تصمیم گیری کرد.

** مقابله موثر با جرائم پولی و بانکی
معاونان دادسرا و سرپرستان نواحی نیز در ادامه این جلسه به بیان مشکلات موجود در نواحی خود پرداختند و در رفع این مشکلات، پیشنهاداتی ارائه دادند.
پسندیده سرپرست دادسرای پولی و بانکی، در بیان اهمیت تشکیل این دادسرا در تهران و لزوم توجه به آن، ضمن مقایسه میان تولید ناخالص ملی در تهران و سایر استان ها افزود: تهران میزبان نیمی از تولید ناخالص ملی است بگونه ای که بخش زیادی از مالیات کشور در تهران پرداخت می شود.
وی تحقق پیشگیری از وقوع جرائم پولی و بانکی را منوط به بررسی پرونده های اینگونه جرائم از لحاظ یافتن علل وقوع جرم دانست.
جلسه شورای معاونان و سرپرستان نواحی دادسرای عمومی و انقلاب تهران روز گذشته(یکشنبه) به ریاست جعفری دولت آبادی برگزار شد.

منبع:ایرنا


1292
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش