همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

معرفی مجلات حقوق


تماس با ما

021-36621319

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

 

 

حدود 27ميليون نفر در سراسردنيا وابسته به مواد مخدرهستند

26 فروردین 1395

به گزارش ايرنا ازمركزاطلاعات سازمان ملل متحد-تهران،‌ يوري فدوتوف با اشاره به اينكه12ميليون نفري كه موادمخدر مورد نياز خود را از راه تزريق انجام ميدهند نيزاست، اظهاركرد: توليد ترياك در افغانستان نه تنها مشكلات جدي براي آسياي غربي و مركزي ، بلكه براي سراسر جهان ايجاد مي كند.
وي گفت: مواد روانگردان كشنده جديد، هروئين ارزان در آمريكاي شمالي، افزايش مصرف كوكائين درغرب و شرق آفريقا، بيانگر اين است كه درسطح جهان مكان هاي خطرناك، بيشتر از مكان هاي سالم وجود دارد.
به گفته وي،‌ همچنين خشونت فراگيرمرتبط با موادمخدر، كشورها و جوامع به ويژه درآمريكاي مركزي را دربر مي گيرد و امكان ارتباط بين تبهكاران، قاچاقچيان مواد مخدر و تروريست ها موجب نگراني فزاينده است.
وي با اشاره به برگزاري اجلاس ويژه مجمع عمومي سازمان ملل متحد درمورد معضل جهاني موادمخدر و تصويب سند نهايي درمورد تنظيم سياست مواد مخدر در روز 19 تا 21 آوريل 2016 برابر با 31 فروردين تا 2 ارديبهشت ماه كه در محل مقر سازمان ملل درشهر نيويورك اظهاركرد: اين سند كه حاصل چند ماه بحث و مذاكره گسترده است بهترين راه حل براي معضل بزرگ مبارزه با مواد مخدرارائه مي دهد.
مديراجرايي دفترمقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد گفت: اين سند به دنبال تبديل كلمات پسنديده به عمليات جسورانه است كه مي تواند زندگي ها را بهبود بخشد.
فدوتوف، ادامه داد: اين سند تاكيد دارد كه كنوانسيون هاي بين المللي كنترل مواد مخدر بايد انعطاف پذيري لازم براي مقابله با چالش هاي استفاده از مواد مخدر و سوء استفاده از آن را فراهم كنند.
به گفته وي،‌ استفاده از مجازات هاي جايگزين حبس براي جرايم خرد حمل مواد مخدرهمچنين تضمين دسترسي به دارو براي مقاصد پزشكي يافته شود.
وي افزود: اين امر در رويكردي جامع و متوازن با همان اهميت، موجب ارتقاي سلامت، مشتمل بر تلاش در مقابله با اچ آي وي، مي شود، همچنين اجراي قانون براي مقابله با عرضه غيرقانوني مواد مخدر را افزايش مي دهد.
وي با اشاره به اينكه اين سند، هدفي بسيارعميق ترنهفته است گفت: تصديق اين كه قانون از مردم و جوامع حمايت مي كند و مردم را در اولويت قراردهيم از اولويت هاي اين سند سازمان ملل است.
وي ادامه داد: يكي از اصول كليدي كنوانسيون هاي بين المللي كنترل مواد مخدر نياز به مسئوليت مشترك است.
اين مقام مسوول در سازمان ملل افزود: هيچ كشوري به تنهايي قادر به حل اين مشكل نيست و هيچ كشوري نمي تواند خود را براي پيدا كردن راه حل براي اين معضل مستثني سازد.
به گفته فدوتوف، اجماع ممكن است مطلوب به نظر نرسد، اما بهترين راه براي مقابله با يك تهديد جهاني است كه به شدت نياز به وحدت عمل دارد.

منبع:ایرنا


938
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
ستاد برگزاری کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

پوستر کنگره
عضویت در خبرنامه حقوق ایران


مرکز همایش های بین المللی توسعه ایران