دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


ورود حدود 2 میلیون پرونده به دادگستری استان تهران در سال 94

30 فروردین 1395

به گزارش روز یكشنبه ایرنا ، غلامحسین اسماعیلی در نشست مشترك هیئت‌های نظارتی معاونت راهبردی با مسئولین دادگستری كل استان تهران این میزان آمار ورودی پرونده به دادگستری استان تهران را با آمار برخی كشورها هم قابل مقایسه ندانست.
وی به اظهارات پیشین خود مبنی براینكه دادگستری كل استان تهران و به طور طبیعی ادارات كل سازمان های تابعه قوه قضائیه در این استان، جزو فقیرترین واحدها و ادارات سازمانی است ، اشاره كرد.
وی در ادامه گفت:‌ اگر طرح این موضوع (اظهارات یاد شده) در روز نخست برای برخی بزرگواران مبالغه آمیز قلمداد شده باشد، امیدوارم در بررسی انجام شده به این واقعیت تلخ رسیده باشند.
رئیس كل دادگستری استان تهران با اشاره به كمبود و نیاز شدید این استان به منابع مالی و نیروی انسانی خاطرنشان كرد: قطعاً هیات های بازرسی از واحدهای قضائی بخش جوادآباد؛ از دادگاه های بخش و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ری و همچنین از مجتمع قضایی خانواده 2 و یا از سالن مدیریت بحران پزشكی قانونی بازدید داشته اند و تصدیق خواهند كرد كه متاسفانه مجموعه استان تهران، فقیرترین مجموعه قضائی كشور به شمار می آید.
وی ادامه داد: وضع در حوزه منابع انسانی نیز به همین شكل است و علاوه بر كمبود شدید منابع انسانی در حوزه اداری با چهره مظلوم و معصوم افرادی مواجه ایم كه از طریق شورای حل اختلاف از باب ناچاری و یا نبود رابطه استخدامی و امنیت شغلی كار می كنند.
اسماعیلی گفت: در بخش قضائی نیز با سیل پرونده هائی به مراجع قضائی مواجه ایم كه از بعد قضائی حجیم و سنگین و دارای جنبه های ملی و حتی بین المللی است و نظیر آن در هیچ یك از دوایر قضائی كشور یافت نمی شود؛ اگر چه در شمارش و عدد و رقم، تنها یك پرونده محاسبه می شوند و به هرحال با ماهیت سنگین و پیچیده ای مواجه ایم.
وی افزود: بهتر است، این فقیرترین دادگستری را ابر دادگستری بنامیم؛ چرا كه من بعید می دانم در هیچ جای دنیا استانی را پیدا كنیم كه در سال 1394 قریب به 2 میلیون پرونده به آن وارد شده باشد و این میزان با آمار برخی از كشورها هم قابل مقایسه نیست و برخی از كشورها عدد و رقم پرونده های آنها از دادگستری كل استان تهران كمتر است. 
وی گفت: با وجود این همه كمبودها و نواقص و این همه حجم سنگین كار و پیچیدگی پرونده های قضائی در استان تهران، ما شاهد تلاش ، ایثار و مجاهدت همكاران خودمان اعم از قضائی و اداری هستیم كه محصول كار آنان، تحسین برانگیز و قابل قبول و دفاع است. 
اسماعیلی تصریح كرد: با وجود تلاش ها و مجاهدت های همكاران، معایبی هم وجود دارد و مشتاقانه از این یافته ها و نتایج گزارش های هیات های بازرسی استقبال می كنیم و تلاش خواهیم كرد آنها را مرتفع كنیم؛ هرچند كه در این حجم كار و كمبودها و فشار وجود یك مقدار معایب اجتناب‌ناپذیراست.
وی گفت: معتقدیم باید كار را بدون عیب و نقص باید انجام داد و بی صبرانه چشم امید دوخته ایم به آورده هایی كه شما ارائه خواهید كرد قطعاً، نواقص كار با گزارش های مستند و تلاش و حمایت ها و پشتیبانی های شما و به ویژه عنایت رئیس قوه قضائیه برطرف می شود و تحول ویژه ای در استان تهران صورت خواهد گرفت. 

منبع:ایرنا


1884
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش