همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

معرفی مجلات حقوق


تماس با ما

021-36621319

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

 

 

رژیم صهیونیستی جسورتر شده است

31 فروردین 1395

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، غلامحسین دهقانی این مطلب را در سخنرانی خود در شورای امنیت از طرف جنبش عدم تعهد ایراد کرد.
وی، ضمن بر شمردن فهرست جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی مانند حمله به غیرنظامیان، ادامه محاصره غیرانسانی غزه، تخریب خانه های فلسطینیان، ادامه سیاست شهرک سازی، تجاوز به هویت اسلامی بیت المقدس و ضبط غیرقانونی سرزمین های فلسطینی بر مواضع جنبش عدم تعهد در همبستگی با مردم فلسطین در برابر اشغالگری رژیم اسرائیل تاکید کرد.
وی گفت: شورای امنیت نشان داده است که از حل این بحران ناتوان است و رژیم صهیونیستی بدون هراس از هرگونه مجازاتی به سیاست های استعمارگرایانه خود ادامه می دهد.
معاون نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل افزود:سیاست ها و جنایاتی که با نقض آشکار همه اصول و قوانین بین المللی به ویژه کنوانسیون چهارم ژنو همچنان طی 6 دهه ادامه یافته از سوی جامعه بین المللی محکوم شده است.
سفیر و معاون نماینده دائم ایران در سازمان ملل ادامه داد: از نظر جنبش عدم تعهد لازم است که به اشغالگری این رژیم که موجب آلام بی شمار مردم فلسطین و نیز ریشه بسیاری از بحران ها و بی ثباتی ها در منطقه خاورمیانه است، پایان داده شود. جنبش عدم تعهد همچنین تجاوزهای مکرر رژیم صهیونیستی به تمامیت ارضی لبنان را محکوم می کند.
دهقانی تصریح کرد: با توجه به اعلام رژیم اشغالگر قدس مبنی بر قصد این رژیم به انضمام بلندی های جولان به سرزمین های اشغالی، عدم تعهد، ضمن محکومیت این اقدام رژیم صهیونیستی که با هدف تغییر وضعیت حقوقی، فیزیکی و جمعیتی بلندی های جولان صورت می گیرد، خواستار عقب نشینی کامل نیروهای رژیم صهیونیستی از این منطقه و اجرای قطعنامه های 242 و 338 شورای امنیت است.

منبع:ایرنا


838
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
ستاد برگزاری کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

پوستر کنگره
عضویت در خبرنامه حقوق ایران


مرکز همایش های بین المللی توسعه ایران