دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


شورای اجرایی اسکودا تشکیل جلسه داد

31 مرداد 1395

 

هیچگونه تغییری در شرایط شرکت در آزمون کارآموزی وکالت ۱۳۹۵ (اعم از مدارک تحصیلی و شرط سنی و…) صورت نگرفت

به کانون مرکز توصیه شد از مطالبه کارت پایان خدمت یا معافیت از پذیرفته شدگان آن کانون در زمان صدور پروانه کارآموزی عدول کند

پایگاه خبری واحد پژوهش نخستین همایش بین المللی حقوق ایران– شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای ایران (اسکودا)  تشکیل جلسه داد. به گزارش پایگاه خبری اختبار در این جلسه که روز بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۵ برگزار شد، درباره موضوعاتی همچون آگهی آزمون کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۵، برگزاری همایشی با حضور اعضای هیات مدیره کانون ها و فراکسیون حقوق دانان مجلس و کمیسیون حقوقی و قضایی و برگزاری همایش منع خشونت و تبعیض جنسیتی علیه زنان اتخاذ تصمیم شد.

همچنین مقرر شد بند ۳ آگهی ثبت نام همانند آگهی سال گذشته عیناً منتشر شود، بنابراین هیچگونه تغییری در شرایط شرکت در آزمون کارآموزی وکالت (اعم از مدارک تحصیلی و شرط سنی و…) صورت نگرفته است.

متن کامل صورتجلسه این شورا به شرح ذیل است:

در تاریخ ۲۸/۵/۱۳۹۵ جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران-اسکودا در محل اتحادیه تشکیل و نسبت به موضوعات مندرج در دستور جلسه به شرح زیر بحث و اتخاذ تصمیم شد:
پیش از ورود به دستور به ترتیب مقرر، نظر به اهمیت موضوع بند ۸ دستور جلسه و با توجه به پیشنهادهای کانون های محترم قزوین، اردبیل، لرستان و اصفهان این بند در اولویت مطرح و بیانات همکاران حاضر استماع و با جمع بندی آن مقرر شد:

بند هشتم دستور جلسه – برگزاری همایشی با حضور اعضای هیات مدیره کانون ها و فراکسیون حقوق دانان مجلس و کمیسیون حقوقی و قضایی (پیشنهاد کانون محترم قزوین) و پیشنهادهای مشابه از کانون های محترم اردبیل و لرستان.

الف- کارگروه منتخب هیات عمومی و شورای اجرایی برای تنظیم متن منقح قانون وکالت مشتمل بر خواسته های حداکثری کانون های وکلا به کار خود ادامه دهد و از کلیه متون پیشین از جمله آنچه در سال های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۹ به وسیله اتحادیه تنظیم شده و نیز موارد مثبت مندرج در طرح تقدیمی نمایندگان محترم به مجلس دهم استفاده کنند و نمایندگان منتخب اتحادیه کماکان در مرکز پژوهش های مجلس حاضر شوند و مواضع کانون های وکلا را تشریح و تبیین فرمایند.
ب‌- کانون های محترم ارتباط با نمایندگان محترم محلی را استمرار دهند و موارد انجام شده را برای آگاهی دادن به سایر کانون ها به اتحادیه اعلام نمایند.
ج‌- نشستی کارشناسی در تهران با حضور روسای کانون ها و افراد معدود مؤثری که هریک از کانون ها صلاح بدانند و اعضای محترم شورای اجرایی و نمایندگان محترم مجلس ترتیب داده شود تا امکان تعاطی فکر با مجلس به نحو بهتری فراهم شود.
د‌- کانون های محترم حتی المقدور تلاش فرمایند جلسه ای با حضور نمایندگان محلی و هیات رییسه اتحادیه در محل اتحادیه تدارک ببینند.
زمان انجام این موارد حداکثر تا پایان مهر ماه ۱۳۹۵ خواهد بود. در مورد هزینه ها هیأت رییسه حسب مورد اتخاد تصمیم خواهد کرد و گزارش آن را پس از انجام موارد به استحضار شورای اجرایی خواهد رساند.

بند اول دستور جلسه – آگهی آزمون کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۵
– مدارک مورد قبول برای شرکت در آزمون وکالت
پس از بحث لازم مقرر شد بند ۳ آگهی ثبت نام همانند آگهی سال گذشته عیناً منتشر شود. تبصره ۴ مصوبه هیأت نظارت با توجه به جمیع جهات حذف شد.

– بررسی و اتخاذ تصمیم در مورد نظر کانون محترم مرکز در خصوص نظام وظیفه
نامه شماره ۹۵۰۰۵۰۱۰۰۳ مورخ ۱۲/۵/۱۳۹۵ کانون محترم مرکز در خصوص مطالبه کارت پایان خدمت یا معافیت از پذیرفته شدگان آن کانون در زمان صدور پروانه کارآموزی مطرح شد مقرر شد به کانون محترم مزبور توصیه شود، با توجه به وجود اشکالات عدیده در این نحو ثبت نام که باعث اتخاذ تصمیم در هیأت عمومی اسکودا مبنی بر مطالبه مستند انجام خدمت یا معافیت در زمان ثبت نام جهت شرکت در آزمون شده بود، از این نظر عدول فرمایند.
بند دوم دستور جلسه- برگزاری کارگاه های آموزشی برای رؤسا و مدیران کانون ها
موضوع مطرح و اصل برگزاری این دوره ها با اکثریت آراء تصویب شد. شیوه نامه اجرایی متعاقبا بررسی، تدوین و تصویب خواهد شد.

بند سوم دستور جلسه- بررسی اجمالی اعطای پروانه وکالت به قضات دادگاه تجدیدنظر استان
نامه کانون محترم گیلان در خصوص صدور پروانه وکالت برای قضات بازنشسته دادگاه تجدید نظر استان مطرح و با توجه به وجود نظریات متفاوت و لزوم بررسی علمی همه جانبه موضوع مقرر شد مسئله به کمیسیون قوانین و مقررات ارجاع شود.
*در این موقع چون اعلام شد که درج نام ریاست محترم کمیسیون مذکور جناب آقای دکتر سید محمود کاشانی که در جلسه قبل شورای اجرایی به این سمت انتخاب شده بودند در صورتجلسه قبلی از قلم افتاده ، این موضوع نیز تصریح شد. مقرر شد از ایشان خواسته شود نسبت به تشکیل هرچه سریعتر جلسه کمیسیون و اعلام نظر در خصوص مورد اقدام فرمایند.

بند چهارم دستور جلسه- برگزاری همایش منع خشونت و تبعیض جنسیتی علیه زنان (پیشنهاد کانون محترم فارس)
برگزاری همایش مذکور به وسیله اسکودا و با همکاری همه کانون های ایران در تهران تصویب و در خصوص هزینه ها مقرر شد هیات رییسه اسکودا در این خصوص اتخاذ تصمیم و موارد را گزارش کند. ضمناً مقرر شد هریک از کانون های محترم یکی از بانوان وکیل را به عنوان عضو دبیرخانه همایش معرفی فرمایند. این دبیرخانه نسبت به تعیین دبیران اجرایی و علمی اقدام خواهد کرد. کانون محترم فارس نیز در این خصوص هماهنگی های لازم را معمول خواهند داشت. هیأت رییسه اسکودا نسبت به تشکیل دبیرخانه اقدام لازم را معمول خواهد داشت. کانون های محترم نمایندگان خود را ظرف ۱۵ روز آتی تعرفه خواهند نمود.جلسه در ساعت ۱۵:۴۰ روز جاری با امضای ذیل صورتجلسه خاتمه یافت. با کلیک می توانید بخش معرفی   مجلات واحدپژوهشی نخستین همایش بین المللی حقوق ایران را ملاحظه فرمایید .

کلمات کلیدی : 

حقوق ، همایش ، نخستین ، کنگره ، بین المللی ، وکالت ، اسکودا ، آزمون ، قضاوت ، کلید طلایی ، حقوق خصوصی ،شهروند ، مراحل ، ماده ، قانون ، جلسه ، همایش بین المللی حقوق ایران ، کنگره جامع حقوق ، موفقیت ، نص محور ، قانون تجارت ، حقوق عمومی ، اصول فقه ، نظم کنونی ، کاتوزیان ، میرمحمد صادقی ، اهلیت ، محجورین ، اساسنامه ، دیوان بین المللی ، قوه قضاییه ، دعوی متقابل ،قانون قدیم ، قانون فعلی ، دی ماه 1395 ، همایش بین المللی حقوق ، قانونگذار ، تحول ، بررسی مواد قانونی  ، نخستین همایش جامع بین المللی حقوق ایران ، آراوحدت رویه ، رویه قضائی 

 


1320
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش