دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


دادستان کل کشور: ستاد مبارزه با مواد مخدر فعال تر شود

2 شهریور 1395

به نقل واحد پژوهشی نخستین همایش بین المللی حقوق ایران :حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به تشکیل معاونت مرتبط با مواد مخدر در دادستانی کل اظهار کرد: ما در مرزها مشکل داریم به طوریکه جابجایی مواد مخدر از مرزهای خاکی به آبی در اثر عدم کنترل کامل نسبت به وسایل، خودروها و کانتیرهایی که از بندر خارج می شود، صورت می گیرد.
وی ادامه داد: ما شنیده ایم که چهارهزار کامیون و کانتینر هر روز از بندرعباس به داخل کشور وارد می شوند که تنها 150 عدد از آن ها مراقبت، کنترل و بازبینی می شوند و این بدین معناست که 3 هزار و 850 کانتینر و کامیون بدون اینکه مورد بازرسی قرار گیرند از مرز وارد می شوند، در حالی که ممکن است محتوای آن ها کالاهای مجاز، غیرمجاز و یا مواد مخدر باشند.
دادستان کل کشور خطاب به دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: آیا مقرون به صرفه نیست که ما دستگاه های لازم را به منظور کنترل مبادی مرزها و بنادر مهم به هر قیمتی خریداری کرده و در آنجا نصب کنیم، آیا سرمایه گذاری در این امر برای سلامت جامعه و جلوگیری از آسیب به اقتصاد یک ضرورت نیست؟ یکی از درخواست های بنده از دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر این است که مسئله ورودی مرزها و بنادر مهم را ساماندهی کنیم.
دادستان کل کشور در پایان خاطرنشان کرد: ما در دستگاه قضایی آنچه را که درتوانمان باشد و تا آنجا که مقدور است در زمینه مبارزه با مواد مخدر انجام خواهیم داد و ان شاالله با هماهنگی و همکاری بتوانیم دراین عرصه زودتر عمل کنیم تا این آسیب اجتماعی در کشور کاهش یابد، اما ستاد مبارزه با مواد مخدر بایستی فعال تر باشد.
منتظری اظهار کرد: در رابطه با مسائل خلاف امنیت و حوادث بزرگی که در یک شهر یا استان اتفاق می افتد رئیس دادگستری آن استان یا دادستان مسئله را پیگیری می کند و به سرعت در دادگاه رسیدگی و مراحل تجدیدنظر آن در دیوان عالی کشور طی می شود. بنابراین تشکیل معاونت مرتبط با مواد مخدر در دادستانی کل بر همین اساس است.
وی ادامه داد: اگر شما در بعضی از موارد شاهد اشکالات و ضعف هایی در بخش قضایی هستید همه آن ها متوجه دستگاه قضایی نیست؛ چراکه در این راستا بخش هایی هستند که از ما مطالبه نمی کنند این درحالیست که معاونت دادستانی کل در امر مواد مخدر برای همین منظور است. به عنوان مثال خارج از نوبت رسیدگی شدن و یا احیانا تشکیل دادگاه تجدیدنظر در استان ها یا تعیین تکلیف اموالی که ضبط می شود قبل از اینکه حکم قطعی آن صادر شود، در همین راستا است.

**ضرورت تعیین تکلیف خودروهای توقیفی
دادستان کل کشور با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف خودروهای توقیفی افزود: آماری که در مورد خودروهای توقیفی داده اند 9 هزار و یکصد و هشتاد و هفت دستگاه است که هنوز تعیین تکلیف نشده اند، در این موارد ممکن است که پرونده تشکیل شده باشد و اگر چنانچه مواردی وجود دارد که در پرونده تعیین تکلیف شده؛ اما خودروها تعیین تکلیف نشده است آمار آن را به ما اعلام کنید.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: بنده از معاونت مربوطه در دادستانی کل خواستم و این قضیه پیگیری شد و از بعضی از استان ها نیز پیگیری کردیم و آن ها آمار تعداد خودروهایی را که توقیف شده و تعیین تکلیف نشده را ارائه دادند، گاهی از اوقات در اثر طول کشیدن تعیین تکلیف خودروها، این خودروها که از زیر آفتاب و باد و باران از بین می روند که ما به شدت از این جهت نگران هستیم.

نخستین همایش بین المللی حقوق ایران در سال 1395 برگزار می گردد .می توانید قانون موافقتنامه استرداد مجرمین را مشاهده کنید 

منبع: ایرنا 

برچسب :حقوق ، همایش ، نخستین ، کنگره ، بین المللی ، وکالت ، اسکودا ، آزمون ، قضاوت ، کلید طلایی ، حقوق خصوصی ،شهروند ، مراحل ، ماده ، قانون ، جلسه ، همایش بین المللی حقوق ایران ، کنگره جامع حقوق ، موفقیت ، نص محور ، قانون تجارت ، حقوق عمومی ، اصول فقه ، نظم کنونی ، کاتوزیان ، میرمحمد صادقی ، اهلیت ، محجورین ، اساسنامه ، دیوان بین المللی ، قوه قضاییه ، دعوی متقابل ،قانون قدیم ، قانون فعلی ، دی ماه 1395 ، همایش بین المللی حقوق ، قانونگذار ، تحول ، بررسی مواد قانونی  ، نخستین همایش جامع بین المللی حقوق ایران ، آراوحدت رویه ، رویه قضائی ،کنفرانس ملی حقوق ایران ،کنگره بین المللی حقوق ، همایش جامع حقوق ایران ، حقوق ایران ، 

 


1317
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش