دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


وزیردادگستری: مردم باید خودبازرس باشند / مجاری ورود کالا کنترل شود

29 مهر 1395

به گزارش واحد خبری همایش بین المللی حقوق  به نقل از ایرنا :

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی عصر چهارشنبه درهمایش مدیران استانی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: در بحث مبارزه با فساد خرد در تعزیرات مشکل داریم و راه چاره عمده شفاف سازی، کنترل عمومی، افزایش حساسیت عمومی و ایجاد زیرساخت های پیشگیرانه است.
پورمحمدی با بیان اینکه روی قاچاق های کلان تسلط نداریم و وقتی خرد می شود پرونده آن به این سازمان ارجاع می شود، گفت: قاچاق کلان صدمیلیون تومان به بالا نسبت به شش ماه سال ٩٤، ٦٥ درصد افزایش پیدا کرد اما ٨٠ درصد پرونده ها زیر١٠ میلیون تومان است.
وی راهکار را کنترل مبادی رسمی عنوان کرد و ادامه داد: مبادی رسمی، مبادی نیمه رسمی که مجاری ورود کالا به کشور است باید کنترل شود.
وزیردادگستری خاطرنشان کرد: درعرصه ورود مبادی رسمی و غیر رسمی و مراکز عمده تولید اساس برخورد ما است. مبارزه با قاچاق به طور جدی ادامه دارد؛ البته از بخش های اجتماعی مانند اصناف، اتحادیه ها و سمن ها هم باید کمک گرفت.
پورمحمدی گفت: دنیای الکترونیک بحث پیشخوانها را نمی پسندد و 41 درصد مردم تاکنون در سرشماری اینترنتی شرکت کردند که بیشتر آنان از استانهایی با طبقات متوسط و پایین هستند.
وی ادامه داد: در١٠ سال پیش دربحث کارت سوخت هم این امر را تجربه کردیم درحالی که فکر می کنیم همکاری طبقات پایین کمترمی باشد و این تصور اشتباه است.
وزیر دادگستری خواستار اولویت بندی و زمانبند کردن کارها شد و افزود: همه باید با نظم و دقت گامها را مشخص کنیم و در صورت کاستی، آن کاستی علت یابی و جبران شود.
وی سیرتحولات درسازمان تعزیرات را قابل توجه و امیدوار کننده دانست و اظهارکرد: نیازمندی ها و توقعات در سازمان زیاد است و هفته ای نیست که به طور منظم مطالبی در باره تعزیرات در رسانه ها نداشته باشیم که این امر، کشش افکارعمومی را نشان می دهد و هر موضوعی که جذابیت عمومی داشته باشد رسانه ها بازتاب می دهند.

** زیر ذربین مردم هستم
پورمحمدی با بیان اینکه حالا زیر ذره بین هستیم ، ادامه داد: هم اکنون نه تنها با انتظارعمومی بلکه با قضاوت عمومی هم روبرو هستیم.
پورمحمدی رسانه ها و خبرنگاران را همکاران خود دانست و اظهارداشت: اگر فعالیتی انجام می دهیم خبرنگاران با انتقال خبر بازتاب های خوبی به آن می دهند؛ اما درعین حال اخبار بدرستی انتشارداده شوند چون افکار عمومی باید دریافت واقع بینانه داشته باشند.
وزیردادگستری دنیای امروز را دنیای شفافیت، پاسخگویی و گردش اطلاعات آزاد برشمرد و تصریح کرد: اگر به طور رسمی با بخش های اطلاع رسانی تبادل نداشته باشیم عملا این اطلاعات بگونه ای دیگر انتقال داده خواهد شد و دیگر انتقال و تحلیل و تفسیر آن خبر در اختیار ما نیست.
وی خاطرنشان کرد: اهمیت بحث تعزیرات و موضوع آن روز به روز بیشتر خود را نشان می دهد.
پورمحمدی درباره قوانین دائمی توسعه ششم، گفت: در این قانون بندهایی آورده شد مبنی بر اینکه تخلفاتی که در جامعه اتفاق می افتد طبقه بندی شود؛ تخلفات برای کاهش جرم زدایی رسیدگی شود و قرار شد هر آنچه جرم زدایی می شود بعنوان تخلف در تعزیرات مورد رسیدگی قرار بگیرد.
وی حداقل حسن این کار را قرار گرفتن تخلفات کسب و کار روی دوش تعزیرات عنوان کرد و گفت: مواردی که عنوان مجرمانه آن تغییر پیدا کند در حال هماهنگی با قوه قضاییه هستیم.
پورمحمدی روان بودن و سادگی آیین دادرسی تعزیرات را از محاسن آن برشمرد و خاطرنشان کرد: در تعزیرات پیچیدگی تشریفات در دادرسی نداریم و فرایند در تعزیرات کوتاه است و این جذابیتی است که دیگران تلاش می کنند پرونده ها را به تعزیرات احاله دهند.
وی افزود: باید به سمت سرعت عملیات و دادرسی صحیح حرکت کنیم. سریع الحساب بودن از اسما الهی است و مردم حاضرند سودشان را کم کنند اما مطالبات سریع انجام شود.
وزیر دادگستری با بیان اینکه کمترین اعتراض را در دادرسی تعزیرات شاهد هستیم، گفت: اگر کسی تخلفی کرد بسرعت حکم داده و جامعه تأثیر آن را ببیند.
وی همچنین با مهم خواندن گشت تعزیرات اضافه کرد: گشت مهم است چون سر صحنه شاهد تخلف است و دیگر گواه نمی خواهد.
وزیردادگستری گفت: معتقدم حوزه تعزیرات یکی ازمهمترین مسائل اجتماعی کشوراست چون مردم می خواهند از مناسب ترین، بهترین و به صرفه ترین جنس برخوردار باشند.
وی ادامه داد: سازمان تعزیرات به جرائم خدماتی هم رسیدگی می کند؛ مردم به امید ما راحت در بازار معامله می کنند. هر چه دوربین و خبرنگار در این عرصه بیشتر کار کند به نفع ما است. مردم باید خودبازرس باشند.
پورمحمدی با عذرخواهی بابت عملیاتی نکردن سامانه ١٣٥ (سامانه تسهیل مردم برای دسترسی به تعزیرات)، دلیل این امر را نداشتن بودجه عنوان کرد.وزیر دادگستری با جدی خواندن بحث مبارزه با فساد، دستاوردها را قابل توجه خواند و درعین حال گفت: مردم از فسادهای خرد ناراحت هستند؛ مردم از ٣ هزار میلیارد حس نمی گیرند اما حقوق ٣٠ میلیونی حس می گیرد و نسبت به آن واکنش نشان می دهد

همایش بین المللی حقوق ایران در سال جاری در شهر تهران برگزار خواهد گردید. می توانید برای آگاهی درباره همایش حقوق ایران کلیک کنید .
 

1320
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش