دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


منشورحقوق شهروندی قابلیت تبدیل شدن را به یک لایحه قوی دارد

12 تیر 1396

دبیرستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: منشور حقوق شهروندی با ادغام لایحه قبلی حقوق شهروندی قابلیت تبدیل شدن به یک لایحه قوی را دارد.

محمدجواد لاریجانی درحاشیه همایش سراسری قوه قضائیه درمحل اجلاس سران درجمع خبرنگاران، درباره تشکیل واحدهایی برای دفاع از حقوق شهروندی افزود: از لحاظ ساختاری، تشکیل واحدهایی برای دفاع از حقوق شهروندی، هیچ مشکلی ندارد؛ اما منشورحقوق شهروندی که تهیه شده دارای اجزای قضایی است. اگر این منشورصرفا توصیه باشد، ضمانت اجرایی ندارد.

وی اضافه کرد: معتقدیم این منشور می‌تواند تبدیل به یک لایحه خیلی خوب شود و با لایحه قبلی حقوق شهروندی که در زمان آیت‌الله شاهرودی تصویب شد، ادغام و تکمیل شود تا حقوق شهروندی قوی‌تری در نظام داشته باشیم.

 

** رفتار فرانسه در قبال ایران جوک سیاسی است

لاریجانی درباره نشست اخیرمنافقان درفرانسه، اظهارکرد: به نظرم موضع فرانسه، موضع بسیار توهین آمیزی بود چون هنوز هواپیمای وزیرخارجه ما از آنجا بلند نشده بود که سفیرشان درشورای امنیت ما را ناقض قطعنامه همراه برجام اعلام کرد که این حرف کاملا بی اساس و توهین به ایران است.

لاریجانی داعش را برچسب جدیدی برای منافقان خواند و اظهارکرد:‌ این کشور درکمتر از چند روز اجازه دادند تا منافقان در آنجا نشست برگزارکند؛ اینکه از همه جای دنیا علیه جمهوری اسلامی جمع شوند و صحبت و توطئه کنند و بعد هم بگویند ما با اینها ارتباط نداریم، مثل جوک‌های سیاسی است که بهتر است برای مردم خودشان بگویند.

وی این رفتار فرانسه را بسیار خصمانه و توهین آمیز خواند وافزود: من اگرجای دولت جمهوری اسلامی بودم نه تنها روابط سیاسی را فرانسه کاهش می‌دادم بلکه قراردادهایی که با فرانسه راجع به پژو و امثال اینها بسته‌ایم را هم لغو می کردم تا هم سیستم ماشین سازی داخلی احیا شود و هم آنها بفهمند که با ما شوخی نکنند.

 

**چشم ما به دست اروپایی ها نیست

موضع اروپایی‌ها نسبت به جمهوری اسلامی ایران مانند سابق خصمانه است؛ در امر برجام بهانه شان این است که می خواهیم با ایران کار اقتصادی انجام می دهیم اما شرکت های ما مورد تحریم آمریکا واقع می شوند که این موضوع اصلا قابل قبول نیست.

دبیرستاد حقوق بشربا تاکید بر اینکه اروپایی ها باید به تعهدات خود در برجام عمل کنند، ادامه داد: کسی که تعهدی را قبول می‌کند نمی‌تواند بگوید اگر آن را انجام بدهم ضررمی ‌کنم.

وی تصریح کرد: اینها برای ما نان و آب نمی‌شود؛ ایران تعهدات خود را انجام داده و قرار بر برداشتن یک جای همه تحریم ها بود که چنین نشد؛ اینکه جایی آب باریکه ای یا ال سی باز شود، در شأن جمهوری اسلامی ایران نیست.

وی ادامه داد: ما با تحریم‌ها زندگی کردیم و الان هم زندگی می‌کنیم. اروپا راجع به جمهوری اسلامی هیچ گاه مواضع خوبی نداشت و چشم ما هم به دست آنها نیست.

لاریجانی نهاد ملی را بر اساس کنوانسیون فرانسه، یک نهادی دانست که با ترکیب خاصی، نه دولتی و نه ملی است و در هر کشوری می‌تواند با مجوزهای قانونی تشکیل شود.

وی دراین باره ادامه داد: نهاد ملی درستاد حقوق بشر تصویب شد که با مصوبه ستاد حقوق بشر تشکیل می شود و مقدمات کار هم انجام شده است.

وی افزود: همان‌طور که رییس جمهور اشاره کرد، با همدلی می ‌توانیم حقوق ملت ‌مان را در داخل و خارج از کشور، بهتر استیفا کنیم.

منبع: ایرنا

برچسب ها: همایش بین المللی حقوق ایران ، کنگره جامع حقوق ، موفقیت ، نص محور ، قانون تجارت ، حقوق عمومی ، قوه قضاییه ، دعوی متقابل ،قانون قدیم ، قانون فعلی ، همایش بین المللی حقوق ، قانونگذار ، تحول ، بررسی مواد قانونی  ، نخستین همایش جامع بین المللی حقوق ایران ، آراوحدت رویه ، رویه قضائی، تازه های حقوقی ، بایسته های حقوق ، حقوق و خانواده ، دادگاه حقوقی  


756
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش