دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


وزیر دادگستری:برخی جریمه های تعزیرات و حوزه قضایی درست نیست

31 مرداد 1396

تهران - ایرنا - وزیر دادگستری برخی احکام صادره در تعزیرات و حوزه قضایی را عادی ندانست و تضییع حقوق مردم عنوان کرد و گفت: جریمه های سازمان تعزیرات حکومتی مهمترین اتفاق برخی خانواده ها و گاهی ظلم به آنهاست.

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، سیدعلیرضا آوایی روز سه شنبه در مراسم معارفه خود به عنوان وزیر دادگستری با قدردانی از زحمات حجت الاسلام پورمحمدی وزیر پیشین دادگستری، افزود: این احکامی که در تعزیرات و قوه قضائیه صادر می‌شود، برای مردم عادی نیست و گاهی اوقات خانواده‌ هایی از محل همین احکام نابود می ‌شوند؛ متاسفانه یکی از عوارض کارهای ما، عادی شدن مسائل است درحالی که برای دیگران عادی نیست.

وی با بیان اینکه کارهای بسیار زیادی در وزارت دادگستری وجود دارد اما متاسفانه برخی خواص می گویند وزیر دادگستری که کاری ندارد، اظهار کرد: اگر همین وظایفی که قانون تعیین کرده است را انجام دهیم، امور بزرگی انجام داده ایم.

آوایی با قدردانی از روسای قوای قضائیه، مجریه و مقننه که توفیق این خدمتگزاری را برای او فراهم کردند ، ادامه داد:امیدوارم با مدد الهی و همکاری همکاران، بتوانیم گام مثبتی برداریم.

وزیر جدید دادگستری ابراز امیدواری کرد با اتمام مسئولیت، خجالت نکشیم و شرمسار مردم نباشیم و گفت: این طور نباشد که بگویند فلانی آدم زبلی بود و بار خود را بست، چون این جمله یعنی بار حرام به منزل بردن ،پس خدا کند کسی موفق نشود این طور بار خود را ببندد.

وی ادامه داد: باید طوری بار خود را ببندیم که خداوند از ما می‌ خواهد.

وزیر دادگستری با اشاره به یکی از آرزوهای شهید جهان آرا اظهار کرد: شهید جهان‌آرا یکی دو سال قبل از پیروزی انقلاب به من ‌گفت می‌شود آقا از نجف بیایید و این فسادها از بین برود و ما در حکومت اسلامی سپور بشویم و امروز 37 سال است که آن آرزوی دور و دراز محقق شد، یک عده شهید شدند و یک عده جانباز و امروز کار را به ما سپردند که کار بسیار سخت و بار سنگینی است.

وی تاکید کرد: مسئولیت در همه حکومت‌ ها سنگین است اما نه این طور که 300 هزار شهید ، طلب کار باشند.

آوایی گفت: کارها در وزارت دادگستری زیاد است اما متاسفانه این طور در جامعه جا افتاده که وزیر دادگستری کار و مسئولیتی ندارد؛ بیان این اظهارات در حالی است که کارهایی که وزیر دادگستری برعهده دارد، اگر انجام شود کارهای بزرگی انجام می‌ شود.

وزیر دادگستری کار نخست خود را کمک به ارتقا روابط هر چه بهتر و بیشتر قوای سه گانه برای روان تر انجام شدن کارها و بسرعت پیش رفتن امور کشور، برشمرد و گفت: گاهی اوقات یک سخن نه چندان پخته و یک اقدام کارشناسی نشده، بی ‌مهری از روی غفلت، ارزیابی غیر دقیق، عصبانیت کنترل نشده استعداد برهم ریختن کشور و برهم زدن آرامش کشور را دارد و می تواند امید مردم را به یأس تبدیل و دشمنان کشور را هم شاد کند.

وی افزود : از این رو خداوند همه ما را برای حرف زدن‌ها و موضع‌ گیریهای ‌مان کمک کند و وضع طوری است که این موضع گیری های ما به لحظه بازتاب بین المللی پیدا می‌ کند.

وزیر دادگستری تصریح کرد: همه مکلفیم برای خدا، مردم، کشور و صیانت از خون بچه ‌های پاک نماز شب خوان، بچه‌ های جانباز که جان می ‌کنند تا شب‌ها 10 دقیقه بخوابند، دست همدیگر را گرفته و در جهت رفع مشکلات کشور قدم برداریم و به یکدیگر روحیه بدهیم.

وی اولویت دوم خود را سازمان تعزیرات حکومتی برشمرد و ادامه داد: از زمانی که اسم این وزارتخانه مطرح شد، تنها چیزی که ذهنم را درگیر کرده ، این سازمان است؛ چون ضرورت وجود و اهمیت و تاثیر و فوایدش قابل انکار نیست.

آوایی ادامه داد: باید تلاش کنیم ظلمی اتفاق نیفتد، چون ظلم عمر حکومت‌ ها را کوتاه می‌کند و برکت را از بین می ‌برد. هیچ ‌کس نباید فکر کند که برای حفظ نظام جمهوری اسلامی حق دارد ظلم کند. این طور نیست. اصلا نظام جمهوری اسلامی برای برچیدن ظلم آمده است و با تضییع حق مردم کار پیش نمی‌رود.

وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: تعزیرات هر روز باید بیشتر تقویت شده و دقیق تر و با بهره علمی بیشتر و احتیاط و خداترسی بیشتر کار کند.

وی یادآور شد: در ارتباط با حقوق شهروندی، همه باید کمک کنیم حقی از مردم ضایع نشود. بحث‌های مشترک در سه قوه بسیار است که اگر روی آنها تمرکز شود، فرصتی برای اختلاف پیدا نمی‌‌شود. دغدغه همه ما تولید، اشتغال و عزت کشور است و حیف است وقت‌مان صرف مسائلی غیر از این باشد.

به گزارش ایرنا، مراسم تکریم و معارفه وزیر دادگستری با حضور حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه، حجت الاسلام جعفر منتظری دادستان کل کشور ، مهدی امیری اصفهانی رییس سازمان تعزیرات حکومتی، ناصر سراج رییس سازمان بازرسی کل کشور، عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران جمعی از مقامات اجرایی و قضایی در وزارت دادگستری برگزار شد.

در این مراسم از زحمات چهارساله حجت الاسلام پورمحمدی قدردانی و سیدعلیرضا آوایی که یکشنبه گذشته رای اعتماد را در مجلس از سوی نماسندگان دریافت کرده یود، به عنوان وزیر دادگستری معرفی شد.

مبع: ایرنا


722
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش