دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی آغاز شد

3 آبان 1396

رئیس کنگره بین المللی حقوق ایران گفت: امیدواریم حاصل برگزاری کنگره بین المللی حقوق ایران بتواند منجر به تحقق منشور حقوق شهروندی در بند بند جامعه شود چون این موضوع دغدغه اصلی مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری است.

 


کاظمیان: امیدواریم حاصل برگزاری کنگره بین المللی حقوق ایران منجر به تحقق هر چه بیشتر حقوق شهروندی شود

رئیس کنگره بین المللی حقوق ایران گفت: امیدواریم حاصل برگزاری کنگره بین المللی حقوق ایران بتواند منجر به تحقق منشور حقوق شهروندی در بند بند جامعه شود چون این موضوع دغدغه اصلی مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری است.

مرتضی کاظمیان روز چهارشنبه در نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران در محل برج میلاد افزود: خداوند بزرگ را شاکریم که بار دیگر توفیق میزبانی از اساتید و صاحبنظران علم حقوق، روسا، مدیران، کارکنان دستگاههای اجرایی واعضای محترم شورای اسلامی و شهرداران سراسر کشور را در قالب کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی را یافتیم.

وی ادامه داد: بی شک برگزاری چنین کنگره هایی با این سطح از استقبال امکانپذیر نیست مگر با تلاش جدی، پیگیری مستمر در یک دوره زمانی طولانی و مدیریت در نیازسنجی صحیح جامعه که تنها حاصل تلاش گروهی کارآمد و آزموده و پژوهشگر است.

وی خاطرنشان کرد: در این کنگره سعی شده است که درک صحیح از نیاز جامعه در شرایط حاضر و مد نظر قرار دادن دغدغه اصلی دستگاههای اجرایی در تقابل با مردم و تبادل نظر و هم اندیشی های مفید در قالب پنل های تخصصی با حضور مدیران ارشد دستگاهها و صاحبنظران و حقوقدانان در حوزه های مختلف صورت گیرد که یقیناً حاصل آن ارائه راهکارهای مناسب در تحقق منشور حقوق شهروندی در بند بند جامعه است که دغدغه اصلی مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور می باشد، به طوریکه در کلیه اسناد بالادستی به صراحت از رعایت حقوق و تامین رفاه اجتماعی صحبت شده است.

کاظمیان ادامه داد: در واقع با برگزاری این همایش برآنیم تا با گردهم آوردن اساتید این حوزه و تصمیم سازان و نهادهای حاکمیتی به حل معضلات عرصه حقوق شهروندی و افزایش توان مدیریتی دستگاههای اجرایی بپردازیم.

رئیس کنگره بین المللی حقوق ایران گفت: مرکز همایشهای بین المللی توسعه داتیس پس از تجربه موفق برگزاری اجلاس سران شوراها و شهرداریها در تیرماه سال 95 با حضورریاست محترم جمهور، اقدام به برگزاری کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی نموده است.

وی ادامه داد: برگزاری این کنگره در آستانه سپری شدن یکسال از منشور حقوق شهروندی و حضور درخور توجه بیش از هزار تن از مدیران دستگاههای اجرایی، حقوقدانان، وکلا، شهرداران و اعضای محترم شورای شهر را میتوان به فال نیک گرفت و آن را سرآغاز یک جریان فراگیر در اجرایی شدن منشور حقوق شهروندی در جامعه دانست.

بدیهی است که متولیان اصلی اجرای منشور حقوق شهروندی دستگاههای اجرایی و نهادهایی هستند که برای تحقق آن نیازمند آموزش صحیح و در نظر گرفتن دوره های آموزشی و پنل های تخصصی و هم اندیشی با صاحبنظران و اساتید هستند.

کاظمیان گفت: امید است که این کنگره فرصتی را برای ما فراهم کند تا در یک فضای علمی و رقابتی اقدامات خود را در حوزه منشور حقوق شهروندی ارائه داده و به بررسی عملکرد دستگاههای اجرایی در این حوزه بپردازیم که حاصل آن بهبود خدمت رسانی، رفاه عمومی و ایجاد رضایتمندی و وفاق ملی است.

وی افزود: بر کسی پوشیده نیست که اجرایی شدن منشور حقوق شهروندی در جامعه نه تنها از بعد ملی حائز اهمیت است بلکه تاثیرات مثبتی نیز در حوزه بین الملل و دیپلماسی عمومی خواهد داشت، همچنین حضور اساتید و مهمانان خارجی و نایندگان سفارتهای مختلف در این کنگره فرصت مناسبی است تا دنیا بداند که دولت جمهوری اسلامی ایران به منشور حقوق شهروندی پایبند است و عمل به آن را برای کلیه دستگاههای اجرایی خود الزامی میداند.

کاظمیان گفت: در پایان لازم می دانم از کلیه وزارتخانه ها، سازمانها، دانشگاههای داخلی و خارجی و نهادهای مختلف که چه به صورت حمایت معنوی وچه به صورت همکاری در برگزاری پنل های تخصصی و کارگاههای آموزشی بر غنای این رویداد افزودند کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم. به ویژه مجمع تشخیص مصلحت نظام، مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت نیرو، وزارت راه و شهرسازی، پلیس آگاهی تهران و بسیاری از دانشگاههای داخل و خارج کشور که نام بردن یکایک آنها در این مجال مقدور نیست ولی بی شک نام آنها همواره بر تارک این رویداد خواهد درخشید.


711
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش