دومین همایش بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: مردم کمتر به حقوق شان آگاهی دارند

3 آبان 1396

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در کنگره بین المللی حقوق ایران گفت: مردم ما کمتر به حقوقشان در حوزه ادارات آگاهی دارند و کمتر به آن توجه می کنند البته برخی از دستگاهها وظیفه اطلاع رسانی در این زمینه را دارند وباید مردم را آگاه کنند.

 


سیدمحمد نوابی روز چهارشنبه در نخستین کنگره بین المللی حقوق یران با رویکرد  حقوق شهروندی تصریح کرد: اکنون 280 انجمن شهرستانی و 30 انجمن استانی و یک انجمن ملی برای حقوق شهروندی داریم و اینها غیرانتفاعی و غیردولتی است اما آیا می شود بدون منابع مالی این انجمن ها فعالیت داشته باشند.

وی ادامه داد: یکی از کارهای ما کارشناسی قیمت است اما ما انجام نمی دهیم و وقتی که می خواهیم این را انجام دهیم زیرساخت های آن آماده نیست 15 سال صحبت از نصب سامانه صندوق های فروش را داریم ، وقتی این ساختار نباشد نمی توانیم برنامه ریزی کنیم.

نوابی ادامه داد: این گونه کنگره ها می تواند مطالبه گر حقوق مردم باشد تا مردم نیز از حقوق خودشان آگاه شوند تا از ما مطالبه بخواهند.

وی خاطرنشان کرد: ما چرا باید برای تمدید کارت پول به بانک مراجعه کنیم و وقتی نزد بانک پول داریم چرا باید به بانک مراجعه کنیم و از ما هم کارمزد بگیرند، چه دلیلی دارد که کسی که از راه آهن تا تجریش سوار می شود کل هزینه را پرداخت می کند باید مابقی آن را به آن فرد بپردازیم البته در مترو کارهایی در این زمینه شده است. 

نوابی اضافه کرد: چرا نباید بانک شهر کارت پول های مشتریان را تا اطلاع ثانویه تمدید کند چرا ما این کارها را انجام نمی دهیم .

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: کارت ملی و شماره ملی برای چیست حتی در انتخابات این بساط بود با کارت ملی می رفتیم و تاریخ تولد را از ما می پرسیدند باید ثبت احوال با سخاوت این کارت را صادر کند و به تمامی دستگاهها سرویس بدهد ما باید از این تسهیل استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: از قوانین مترقی در قانون مصرف کنندگان ماده 7 است که صبح تا شب به ویژه در رسانه ملی که تبلیغ برای کالاهای ایرانی راه انداخته اند اما هنوز تبلیغات اغواکننده را داریم البته همه می دانیم که استفاده ابزاری از زنان مردان و کودکان جرم است و برخی از کالاها تبلیغ می شود که نباید تبلیغ شود چون مجلس به شما بودجه نمی دهد شما باید این تبلیغات را انجام دهید؟

نوابی افزود: ماده 6 مترقی در قانون حمایت از مصرف کنندگان می گوید کلیه دستگاه های اجرایی، بانکها و بخش خصوصی موظف هستند کلیه خدمات و فرآیندهای انجام آن را متضمن زمان بندی مشخص به اطلاع افراد برسانند.

معاون وزیر صنعت گفت: در آیین نامه اجرایی مربوط به 1390 به استانداران تکلیف کرده که دستگاههایی که رتبه اول در خدمات رسانی به مردم را دارند معرفی کنند که تنها چهار استانداری آن را اعلام کردند و برخی از جاها مورد غفلت قرار گرفته است.


633
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش