دومین همایش بین المللی حقوق ایران
دریافت کاتالوگ کنگره حقوق ایران

 

کانال تلگرامی کنگره حقوق

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید مطالب این کانال را دنبال فرمایید

اینستاگرام کنگره حقوق ایران

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار کنگره میتوانید صفحه اینستاگرام کنگره بین المللی حقوق ایران را دنبال فرمایید

اطلاع رسانی کنگره حقوق

کنگره حقوق ایران در وبسایت وزارت کشور اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

 

کنگره حقوق در وبسایت سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی شد

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

منشور حقوق شهروندی
منشور حقوق شهروندی
17 خرداد 1396

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن کامل منشور حقوق شهروندی به زبان‌های عربی و انگلیسی در انتهای این مطلب پیوست شده و متن فارسی آن به شرح زیر است


ادامه مطلب ...

اطلاع رسانی کنگره حقوق در سایت موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی

انعکاس خبری کنگره حقوق

 

  

 

نمایشگاه کنگره حقوق

تماس با ما

02133699093-4

 

02189786524

02143851871

conf.ntpco[at]gmail.com

 09120156306

اطلاع رسانی کنگره حقوق ایران در کانون وکلا استان قزوین

معرفی مجلات حقوق


پنل تخصصی"ثبت مالکیت های معنوی و ثبت شرکت ها و اشخاص حقوقی" با حضور مسئولین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در کنگره بین المللی حقو ق ایران برگزار شد.

17 آبان 1396

پنل تخصصی ثبت اسناد و املاک کشور با موضوع ثبت مالکیت های معنوی و ثبت شرکت ها و اشخاص حقوقی امروز چهارشنبه در حاشیه نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی برگزار شد.


در این پنل تخصصی ایرج احمد بزرگی معاون مرکز مالکیت معنوی و رئیس اداره طرح های صنعتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مهرداد الیاسی رئیس اداره اختراعات سازمان ثت اسناد و املاک کشور، غلامرضا بیات رئیس اداره علائم تجاری سازمان، ناظم احمدیان نصرآبادی رئیس اداره ثبت موسسات غیرتجاری، شعب و نمایندگی شرکت های خارجی سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور و امین ستایش رئیس اداره ثبت شرکت های سهامی سازمان سخنرانی کردند.

امین ستایش در این پنل تخصصی گفت: یکی از جایگاه های مهم در رصد گردش مالی اشخاص حقوقی و سندیت بخشیدن به آنها سازمان ثبت اسناد و اداره کل ثبت شرکت ها است.

وی تصریح کرد: از سال 91 در حوزه ثبت شرکت ها اصلاحاتی صورت گرفته که با محوریت خدمات الکترونیکی است که بر این مبنا عملا به دلیل اینکه خیلی از دستگاهها به صورت جزیره ای خودشان را به ابزار الکترونیکی مسلح کرده بوده اند و با توجه به اینکه ثبت شرکت ها مادر این شرکت ها است، یک نگاه خاصی به این موضوع شده است.

وی محورهای اصلاح با رویکرد بهبود فضای کسب و کار را مهندسی فرایندهای موجود و بهینه سازی آنها، اصلاح ساختارهای اداری و اصلاح فعالیت های مشترک با دستگاه های دیگر عنوان کرد.

ستایش ادامه داد: یکی از نیازهای ما آگاه سازی متقاضیان و مردم است و یکی از الزامات دسترسی به خدمات الکترونیکی در کنار سامانه هایی که ایجاد می کنیم دسترسی به اطلاعاتی است که متقاضیان باید به آنها دسترسی داشته باشند و ما باید شهروند الکترونیک را در کنار اینها آموزش دهیم.

وی اضافه کرد: شهروند الکترونیک باید خودش را در این زمینه آماده سازد و به همین دلیل پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت ها را ایجاد کردیم که خودش یک وکیل الکترونیکی است.

ستایش اضافه کرد: بنابراین تمامی اطلاعیه ها، قوانین و لینک دستگاه ها در این پایگاهها وجود دارد  و تنها سامانه دو زبانه ثبت است و سامانه دومی که پایگاه اصلی شناسایی کلیه افراد سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی است.

وی تصریح کرد: این سامانه دسترسی متقاضیان را به اطلاعات اشخاص حقوقی را آسان می کند و یک میلیون و 500 شخصیت حقوقی در کشور وجود دارد که نام، سال تاسیس، شماره بت و همه اطلاعات آن قابل رصد است.


972
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

زبان /Language

پوستر کنگره
رییس شورای راهبردی کنگره

جناب آقای ابراهیم امینی نائب رییس شورای شهر تهران

رئیس شورای راهبردی کنگره

دبیر علمی کنگره

پروفسور ایرج گلدوزیان

دبیر علمی "نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد نظارت حقوقی و حقوق شهروندی"

سخنرانی پروفسور دیوید الن لارسون

روز شمار کنگره
تا روز برگزاری همایش :لینک مرتبط


حامی رسانه ای

عضویت در خبرنامه حقوق ایران

مرکز همایش